מה קורה לדף הפייסבוק אחרי המוות?

הסוגייה הזו מטרידה מחוקק אמריקני שמנסה לקדם חוק שיסדיר את התחום. על פי ההצעה, שכבר מיושמת בכמה מדינות, חשבונות הרשתות החברתיות והמיילים של הגולשים יועברו לאחריות היורשים

מה קורה לחשבון אחרי שאנו מתים ? (פייסבוק)

הרבה מאוד אנשים לא יודעים איך ייראו החיים שלהם בלי הפייסבוק, אבל מה יקרה עם חשבון הפייסבוק שלנו אחרי שנחלוף מהעולם? בארצות הברית מנסים כעת לפתור את השאלה הזו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נציג מדינת ניו האמפשייר, פטר סאליבן הדמוקרטי, מקדם חקיקה שתאפשר להעביר את דף הפייסבוק, הטוויטר, חשבון המייל ועוד פעולות ברשת - ליורשים החוקיים או לאפוטרופוס שמוגדר על ידי המנוח או שממונה על ידי מערכת המשפט. "זה יעניק למשפחות תחושה של סיום, תחושה של שלווה", מסביר סאליבן את חשיבות הנושא

בריאיון לרשת טלוויזיה של ABC סיפר סאליבן את סיפורה של ילדה קנדית שהתאבדה בגלל ביריונות ברשת. המשפחה הכואבת המשיכה לקרוא את ההודעות הפוגעות, את הגידופים שהופיעו שם גם אחרי מותה. "המשפחה לא יכלה לעשות כלום, הם לא יכלו להכנס ולעדכן את הדף שלה", אמר סליבאן. "הם לא הצליחו למחוק את כל אותן הודעות מעליבות שהביאו את למותה, הם אפילו לא הצליחו לסגור את הדף שלה".

בכמה מדינות בארצות הברית כבר החלו בתהליך. בעלי חשבונות מייל מאוקלוהומה, איידהו או קונטיקט יכולים כבר עכשיו לנוח על משכבם בשלום ושלווה, מפני שהחוק מגדיר את העברת האחריות לחשבונות לבני המשפחה או ליורש החוקי.