בדיחה לא דיפלומטית: הסנאטור מקיין מכנה את נשיא אירן "קוף"

בישראל הבדיחה הזאת כבר שייכת לארכיון, אבל כשאתה סנאטור בארצות הברית, איש לא מצפה ממך להשוות נשיא של מדינה אחרת, גם אם זו אירן, לבעל חיים. ובכל זאת, לג'ון מקיין היה דחוף לפתוח את הפה ולשתף את עוקביו בטוויטר בבדיחה

אתכם זה מצחיק? הציוץ של מקיין (טוויטר)

"קוף" - כך, בלי בושה, מכנה הסנאטור האמריקני ג'ון מקיין את נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד. המחוקק הבוטה מאריזונה פרסם את "האבחנה המדעית שלו" בחשבון הטוויטר שלו. כעבור שעה קלה, לאחר ציטוט הדברים בסוכנויות הידיעות, צייץ מקיין פעם נוספת: "קחו את זה בקלות, חברים. אי אפשר להתבדח?".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקוף האירני (AP)
דווקא כשמדווח על התקרבות ביחסים בין וושינגטון לטהרן, וכשנדמה כי הסיכויים למשא ומתן ישיר ביניהן גובר, בחר מקיין לצייץ היום את הדברים הבאים: "אז אחמדינג'אד רוצה להיות האירני הראשון בחלל - הוא לא היה שם כבר בשבוע שעבר?". למען הסר ספק, וכדי שהבדיחה תהיה מובנת לכולם, בחר הסנאטור להוסיף קישור לכתבה אינטרנטית שדיווחה על שיגורו של קוף אירני לחלל בשבוע שעבר.

זו לא הפעם הראשונה שאמירותיו של מקיין על מנהיגי העולם גורמות להרמת גבה בארצות הברית. באוגוסט 2009, כשנה לאחר שהפסיד לברק אובמה במירוץ לנשיאות, הוא כתב על הפגישה ה"מעניינת" שהייתה לו עם שליט לוב לשעבר מועמר קדאפי שהוגדר על ידו כ"איש מעניין". זה בטח עדיף על "קוף".