חשד לפרשת ענק של מכירת משחקי כדורגל

ראש המשטרה האירופאית כינס מסיבת עיתנואים שבה חשף את החשדות החמורים. "425 אנשים ממנהלות הליגות, עובדים במועדוני הכדורגל, שחקנים ופושעים רציניים שבאים מיותר מ-15 מדינות חשודים במעורבות בהטיית תוצאותיהם של יותר מ-380 משחקי כדורגל רשמיים", אמר. בין המשחקים גם כאלה שהיו במסגרת גביע העולם וליגת האלופות

כינוס היורופול (רויטרס)

רעידת אדמה בכדורגל העולמי: היורופול, גוף השיטור שמאחד את משטרות מדינות האיחוד האירופי, חושף פרשה חמורה שבמסגרתה חשד למכירת מאות משחקי כדורגל בין השנים 2008 ל-2011 - חלקם במוקדמות המונדיאל ובליגת האלופות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש היורופול רוב ווינוורייט כינס היום בהאג מסיבת עיתונאים מיוחדת שבה אמר כי קביעת תוצאות המשחקים מראש הכניסה לעסקנים שפעלו כדי להטות את המשחקים סכומים שמעורכים במיליוני יורו.

"425 אנשים ממנהלות הליגות, עובדים במועדוני הכדורגל, שחקנים ופושעים רציניים שמגיעים מיותר מ-15 מדינות חשודים במעורבות בניסיון לקבוע את תוצאותיהם של יותר מ-380 משחקי כדורגל רשמיים", הבהיר ראש היורופול. "הפעילות נעשתה בחלקה על ידי ארגוני פשע מתוחכמים שהכניסו יותר משמונה מיליון יורו בהימורים בעזרת העברות של כספי שוחד לאלו שהיו מעורבים במשחקים".

ווינוורייט לא אמר מי הם אותם מאות חשודים, מאיזה מועדונים ומאיזה מדינות, אבל הוא כן אמר שמדובר גם באנשים שלקחו חלק במשחקי גביע העולם ובליגת האלופות היוקרתית.

"בין 380 המשחקים החשודים שזוהו בחקירות יש משחקים שנערכו במסגרת גביע העולם ואליפות אירופה בכדורגל, שני משחקים בליגת האלופות, כולל אחד שנערך באנגליה ועוד כמה משחקים שנערכו בליגות האירופאיות הלאומיות השונות", פירט ווינוורייט במסיבת העיתונאים. "עוד 300 משחקים זוהו מחוץ לאירופה - באפריקה, באסיה, במרכז אמריקה ובדרום אמריקה. זו פרשה בסדר גודל שלא ראינו בעבר שמערבת מאות פושעים וגורמים בכירים מושחתים".