צפו במהומה בלונדון: שלף סכין מול ארמון המלכה

תמהוני חמוש בסכין עורר מהומה מול ארמון בקינגהאם, לאחר שאיים לפגוע בעצמו. שוטרים שהגיעו למקום השתלטו עליו בעזרת אקדח טייזר לעיני אלפי התיירים שהגיעו לצפות בחילופי המשמר. צפו בתיעוד האירוע

השוטרים מתנפלים על החמוש (יוטיוב)

מהומה בלונדון: גבר חמוש בסכין הגיע היום לאחד מהאתרים התיירותיים הבולטים בבריטניה - מול ארמון בקינגהאם - ואיים לחתוך את עצמו במהלך חילופי המשמר. השוטרים במקום הצליחו להשתלט עליו, לא לפני שעשו שימוש באקדח טייזר מול אלפי בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

צפו בדרמה מחוץ לארמון המלוכה:


בסרטון המתעד את האירוע ניתן להבחין באיש מצמיד את הסכין לצווארו. בשלב מסוים הוא רואה את השוטר שמתקרב אליו, ומפנה אליו את הסכין. לאחר מכן שולף השוטר את האקדח החשמלי ומפעיל אותו עד שהאיש נופל.

"הוא רץ לכיוון הארמון", סיפר קווין בורווס, עד ראייה. "ראיתי אותו נכנס בשער הראשי. אני חושב שהיו לו שלושה סכינים. לפתע המשטרה הקיפה אותו. הם צעקו לכולם לסגת לאחור. היו שם הרבה מאוד שוטרים, חלקם רכובים על סוסים. ראיתי איך ירו בו ממרחק של שלושה מטרים בערך". עד ראייה נוסף צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "איש משוגע עם סכין צמוד לצווארו הפסיק את טקס חילופי המשמרות בארמון".

החפצים שהותיר מאחוריו האיש (יוטיוב)
הסקוטלנד יארד דיווח כי האירוע התרחש סמוך לשעה 12:00 (שעון בריטניה) וכי הגבר, ככל הנראה כבן 50, נעצר. עדי ראייה דיווחו כי השוטרים הגיעו אל האיש בתוך כעשר שניות. לאחר שפונה משם בניידת, צילמו התיירים במקום שני סכינים, מספר דפי תפילה, כובע ובגדים שהחמוש הותיר ככל הנראה מאחור.

הסכין נשלפת (יוטיוב)
העצור הועבר בתחנת המשטרה במרכז לונדון, שם מנסים להבין מי הוא התימהוני שנופף בסכין, מדוע בחר דווקא בארמון בקינגהאם ומה עמד מאחורי המעשה שגרם לבהלה בקרב התיירים הרבים ואולי גם בקרב משפחת המלוכה.