אלמנת אחד ההרוגים בפריז בריאיון ראשון: "לקחו לי את החצי השני שלי"

אלמנתו של פיליפ ברהאם, אחד מבני הערובה שנהרגו ב"היפר כשר" בפריז, סיפרה בריאיון ראשון לחדשות 2 על רגעי החרדה שבהם התבשרה על אירוע החטיפה. "התחלתי לדאוג, שלחתי לו הודעות והרגשתי שמשהו לא בסדר", היא שיחזרה. מחר יוצאו ארונותיהם של ארבעת הנרצחים לישראל. "אני יודעת שרק שם הוא היה רוצה להיות", אמרה האלמנה

אחרי שהוריד את הילדים בגנים ובבית הספר, הלך פיליפ ברהאם לקניות ב"היפר כשר", השלמות של כמה דברים לשבת. באותו הזמן נכנס למקום גם המחבל. "בדרך כלל הוא עושה לי קניות בחמישי, אבל היו חסרים לי כמה דברים אז שלחתי אותו", סיפרה לחדשות 2 אלמנתו, ואלרי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוואלרי הגיעו במהרה שמועות שרצו בקהילה היהודית על אירוע עם בני ערובה בהיפר. ככל שחלפו הדקות, הבטן הלכה והתכווצה. "בסביבות 13:20 הייתי כבר בבית הספר כדי לאסוף את הילדים שלי, ושמעתי על זה, ואמרתי 'אוי, אני יודעת שפיליפ צריך לעשות לי כמה קניות'", היא שיחזרה. "התקשרתי אליו בשביל לבדוק והוא לא ענה לי. התחלתי לדאוג, שלחתי לו הודעות ואז הרגשתי שמשהו לא בסדר".

יובאו לקבורה בארץ. ההרוגים ב"היפר כשר"

עם הריגתו של המחבל יצאו בני הערובה. יואב אטב, מישל סעדה, יוהאן כהן ופיליפ ברהאם נותרו בפנים ללא רוח חיים. "הקטנים לא מבינים", אמרה ואלרי. "הגדולה שלי מרגישה שמשהו לא בסדר והיא רואה שהוא לא פה, אז אמרתי לה שהוא נפצע. מה אני אגיד? שלקחו לי את מה שאהבתי הכי הרבה בעולם? שלקחו לי את החצי (השני) שלי? שאני לא יודעת איך הילדים שלי יגדלו בלי אבא?".

ביום שני יוצאו ארונותיהם של ארבעת הנרצחים לישראל, וואלרי כבר מתכוננת לנסיעה העצובה. היא יודעת שזה מה שפיליפ רצה. "רק שם הוא היה רוצה להיות", היא טענה. "יש לנו גם בן שקבור שם בארץ, אז שיהיה שם עם הבן שלו".