אירן: יש תאריך למו"מ עם המעצמות

שר החוץ האירני עלי אכבאר סאלחי, המשתתף בכינוס שרי ההגנה שנערך במינכן, אמר כי סבב השיחות הבא בנושא תכנית הגרעין יתקיים בסוף החודש. סלאחי צפוי להיפגש עם נציגי האופוזיציה הסורית ולדון עמם בהחלפת המשטר

שר החוץ האירני סאלחי במינכן (רויטרס)

בדרך לחידוש המו"מ עם אירן? סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת שנציגי המעצמות הציעו לטהרן לקיים סבב חדש של שיחות בנושא תכנית הגרעין , שצפוי להיערך בקזחסטאן ב-25 לפברואר. שר החוץ האירני עלי אכבאר סאלחי אמר הבוקר בכינוס שרי ההגנה במינכן: "יש לי חדשות טובות, אנו שוקלים להשתתף בשיחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

סאלחי טען שהממשל בטהן "בוחן בחיוב" את דבריו של סגן נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, שאמר אמש באותו הכינוס כי ארה"ב מבקשת לקיים "שיחות ישירות ורציניות" עם אירן בנושא תכנית הגרעין. לדבריו, השיחות צפויות להתחיל בעוד כשלושה שבועות.

גם הנושא הסורי מעסיק את השר האירני, שצפוי להיפגש במהלך הכינוס בגרמניה עם מועז אלחאתיב, אחד ממנהיגי האופוזיציה הסורית כדי לנסות ולמצוא פתרון למשבר במדינה.

"אפגוש את שר החוץ האירני כדי לדון בדרכים להחליף את הממשל עם כמה שפחות שפיכות דמים ואובדן חיים", אמר איש האופוזיציה הסורית. "כבר פגשתי את סרגיי לברוב (שר החוץ הרוסי) ואת סגן הנשיא האמריקני (ג'ו בדיין) לאותה מטרה". סאלחי אישר את קיומה של הפגישה וטען שהאופוזיציה תיקח חלק בפתרון לשפיכות הדמים בסוריה.