אחרי המטוס: טנקים אירנים חדשים

אירן ממשיכה לנסות ולהרתיע: לאחר שאחמדינג'אד חשף אתמול את מטוס הקרב המשוכלל, שמתברר כתרמית, הודיעו היום בצבא אירן כי בקרוב ישיקו דגמים חדשים של טנקים. ה"זולפיקאר" וה-"סמסם" ייכנסו למערך היבשה בימים הקרובים

אחד מהטנקים החדשים (PRESS TV)

לאחר ששיגרה קוף לחלל והציגה לראווה מטוס קרב, במה שהוגדר כטריק של יחסי ציבור, מודיעה אירן כי תשיק בקרוב שני טנקים חדשים שיצטרפו לכוחות משמרות המהפכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

על פי הדיווח ברשת PRESS TV האירנית, הדגמים "סמסם" ו-"זולפיקאר" ייחשפו במהלך עשרות הימים הקרובים, לרגל יום השנה ה-34 למהפכה האסלאמית. באירן אמרו כי הצבא נערך כעת לייצור המוני של הטנקים, זאת בכפוף לאישורים הנדרשים.

מפקד זרוע היבשה של אירן הדגיש כי מערכות הירי בטנקים שודרגו וכי שלושה חיילים יפעילו את הטנק "זולפיקאר", שמצויד בתותח 125 מילימטרים. בטהרן אמרו כי הם פועלים כדי לבסס את ההרתעה.

במקביל להודעת הצבא האירני, גוברות ההערכות שמטוס הקרב החדש והמשוכלל שאירן חשפה אתמול בטקס, הקאהר 313 הוא זיוף. בעוד שהאירנים טוענים שהמטוס הוא בעל יכולת התחמקות גבוהה מרדאר האויב, יכול להפציץ מטרות, להשתתף בקרבות אוויר-אוויר ומכיל אלמנטים מהמתקדמים בעולם - אומרים מומחים לאוירונאוטיקה שראו את התמונות שמדובר לכל היותר בטיסן. לדבריהם, תא הטייס של המטוס אינו יכול להכיל מכשור מתוחכם, וספק אם הדגם שהציגו האירנים יכול לטוס בכלל.