למכירה בסין: אוויר לנשימה בפחית

רמת זיהום האוויר הגבוהה במטרופולין בייג'ין שבסין הביאה את אחד מאנשי העסקים המקומיים לחשוב על רעיון מקורי: מכירת אוויר נקי בפחיות לעוברים ושבים. הסיבה: הגברת המודעות לזיהום האוויר החריג באזור

זיהום אוויר בבייג'ין. ארכיון (AP)

אוויר לנשימה - Made In China: מיזם חדש של איש עסקים סיני מציע פחיות שתייה המלאות באוויר נקי למכירה. הסיבה: הגברת המודעות לזיהום האוויר החריג בבירה בייג'ין. כך מדווח הבוקר העיתון "הארץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

המיזם התמוה, בו נמכרות פחיות המכילות אוויר צח, נולד כאמצעי להגברת המודעות של הציבור בסין לזיהום הסביבתי החריג הקיים בבייג'ין זה שנים ארוכות. "אם לא נפעל בעשור הקרוב, הצאצאים שלנו ייאלצו להיצמד למכלי חמצן ולפחיות כאלה, ולחיות עם מסכות על הפנים", אמר איש העסקים ויוזם מכירת הפחיות, צ'ן גואנגביאו.

"אוויר צח לכולם! אוויר שירענן אתכם במשך כל היום!", הכריז צ'ן, שלוחץ ידיים לעוברים והשבים ברחובות בייג'ין ומציע למכור להם את הפחיות המלאות באוויר. הפחיות מוצעות למכירה במחיר של 5 יואן (כ-80 סנטים) ואף בכמה 'טעמים'. כמה תושבים אף קנו את הפחיות וטענו שזו דרך מצוינת להגביר את המודעות הסביבתית.

"תושבי בייג'ין מסתובבים ברחוב עם מסכות גז"

רמת זיהום האוויר בבייג'ין עלתה בצורה חריגה בתקופה האחרונה ומוגדרת כחמורה ביותר ב-60 השנים האחרונות. הסיבה לעלייה בזיהום נעוצה ככל הנראה בעלייה במספר המכוניות במטרופולין בו מתגוררים כ-20 מיליון תושבים.

בגלל הזיהום, הפכו המסכות לפריט אופנה פופולרי במיוחד, עד כדי כך שלמעלה מ-100 אלף מסכות נמכרו בחודש שעבר בבייג'ין - מדי יום. אלא שכמה מתושבי העיר החליטו שזה לא מספיק והסתובבו ברחוב כשלפניהם מסכות גז.