לראשונה: ראש האופוזיציה הסורית נפגש שר החוץ הרוסי

אחרי שנתיים של מרחץ דמים - האם רוסיה משנה כיוון? ראש האופוזיציה הסורית מועז אל-חטיב טוען כי שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב נפגש עמו לראשונה. "אנחנו מקבלים בברכה את המשא ומתן כדי לפתור את המשבר", אמר אל-חטיב

עוד סימן לסופו המתקרב של בשאר אסד? ראש האופוזיציה הסורית מועז אל-חטיב נפגש היום לראשונה עם שר החוץ של רוסיה סרגיי לברוב, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. המפגש אירע בכנס בטחוני שנערך במינכן, ובמסגרתו השתתפו שרי הגנה מכל רחבי העולם - כולל שר הביטחון אהוד ברק. לטענת אל-חטיב, שר החוץ הרוסי הזמין אותו למוסקווה בתום פגישתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

אל-חטיב, נשיא הקואליציה הלאומית הסורית, סיפר כי קיבל הזמנה אישית לבקר במוסקווה, מה שנחשב כהגדרתו פריצת דרך ביחסים בין האופוזיציה הסורית לבין רוסיה. כעת, אל-חטיב מקווה כי פריצת הדרך הזו תוכל לעזור ולסלול את הדרך לפתרון המשבר הסורי.

"לרוסיה יש חזון מסוים", הזכיר אל-חטיב את תמיכתה של רוסיה במשטרו של אסד. "אולם אנחנו מקבלים בברכה את המשא ומתן כדי לפתור את המשבר. ישנם הרבה עניינים שנצטרך לדון בהם", סיכם.

עוד מדווחים ברויטרס כי בהמשך הכנס במינכן, צפוי ראש האופוזיציה הסורית אל-חטיב להיפגש גם עם שר החוץ האירני - כך מסר לסוכנות גורם דיפלומטי בכיר. "הדיבורים על סוריה מתעצמים", אמר הגורם. "והאירנים נכנסים לעומק העניינים. מעניין יהיה לראות איך כל זה יסתיים".