ארגון שמאל טורקי לקח אחריות על הפיגוע בשגרירות ארה"ב

המשטרה הטורקית חשדה מהרגע הראשון, אבל עכשיו זה גם רשמי: ארגון הטרור DHKP-C לקח אחריות על הפיגוע בשגרירות באנקרה. "ארצות הברית", מאשימים בארגון - "היא הרוצחת של אזרחי כל העולם"

זירת הפיגוע. אנקרה, אתמול (רויטרס)

ארגון שמאל טורקי בשם DHKP-C ("החזית המהפכנית לשחרור העם") לקח אחריות על הפיגוע שאירע אתמול בשגרירויות ארה"ב באנקרה. המשטרה הטורקית הודיעה כבר אתמול כי היא חושדת בארגון כמי שאחראי למעשה, אך כעת יצאה ההכרזה הרשמית מטעמו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההודעה בדבר לקיחת האחריות על הפיגוע פורסמה היום באתר אינטרנט המקורב לארגון. "הלוחם שלנו עליסאן סאנלי", נכתב באתר, "ביצע מעשה של הקרבה עצמית כשנכנס לשגרירות ארה"ב, הרוצחת של אזרחי כל העולם".

בצמוד להודעה פורסמה באתר תמונה, שהוגדרה כתמונתו של המחבל המתאבד. הוא מופיע שם בבגדים צבאיים, עם כומתה שחורה לראשו, ועם מה שנראה כמו חגורת נפץ הקשורה סביב מותניו.

"היה פיצוץ אדיר"

בפיגוע שאירע אתמול באנקרה נהרגו שניים: המחבל המתאבד עצמו ומאבטח טורקי, עובד השגרירות. עיתונאית שהייתה בדרכה למפגש עם השגריר האמריקני בטורקיה נפצעה. הפיצוץ אירע בעמדת הבידוק, ולא נגרם נזק לפנים המבנה.

"היה פיצוץ אדיר", אמר עד קאימיר מארנוס, עד ראייה לאירוע, לסוכנות הידיעות רויטרס. "ישבתי בחנות שלי כשזה קרה ואחרי הפיצוץ ראיתי חלקי גופות מפוזרים על הקרקע", ציין.