חגיגות "יום המרמיטה": המכרסם קבע - האביב יקדים השנה

היום חוגגים תושבי אמריקה הצפונית את "יום המרמיטה" - היום בו המכרסם חוזה האם האביב יגיע השנה מוקדם או שמא הקור והשלגים ימשיכו להקפיא את התושבים. במסגרת אירועי החג נוהגים המקומיים לשתות ולאכול ולצפות בפתח מחילת המכרסם בדריכות - אם ייצא ויישאר בחוץ - האביב יקדים לבוא

בשורה משמחת מאמריקה הצפונית: על פי המאמינים המקומיים, האביב צפוי להגיע מוקדם מן הרגיל השנה, זאת לאחר שבמסגרת "יום המרמיטה" השנתי יצא המכרסם מהמחילה בה הוא שוהה במהלך חודשי החורף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום מציינים מיליוני תושבי צפון אמריקה את "יום המרמיטה" - היום בו המכרסם הפרוותי חוזה האם עונת האביב תגיע השנה מוקדם מן הרגיל. במסגרת החג, יוצאת המרמיטה ממחילת החורף שלה בתנאי שהעננים שבשמיים מונעים ממנה לראות את הצל של עצמה.

על פי המאמינים, במקרה והמרמיטה יוצאת ממחילתה באופן סופי ומוחלט, צפוי האביב להקדים, אך במקרה והשמש זורחת והיא חוזרת בחזרה לביתה - המאמינים טוענים כי צפויים שישה שבועות נוספים של חורף מושלג.

בשורות טובות. פנסילבניה, הלילה (רויטרס)

במהלך החג נוהגים התושבים לחגוג בשעות הבוקר המוקדמות בצפייה דרוכה מחוץ לפתח המחילה, לקראת צאתו של המכרסם. בדרום מזרח מדינת פנסילבניה עורכים מדי שנה חגיגות הכוללות אוכל ומשקאות ובמהלכן נושאים המשתתפים נאומים לכבוד המאורע השנתי המכובד.