הכלב הנשיאותי לשעבר הלך לעולמו

ארה"ב נפרדת הלילה מבארני, מי שהיה במשך 8 שנים הכלב הראשון של אמריקה - ושותפו למסע של הנשיא שלעבר ג'ורג' וו בוש. "הוא בירך מלכות וראשי ממשלה ותמיד היה מנומס אליהם", כתב בוש בהודעה שפרסם. "לורה ואני נתגעגע לחבר שלנו"

חברו הקרוב ביותר של הנשיא לשעבר (רויטרס)

הוא נודע בכינוי "הכלב הראשון של אמריקה", חיית המחמד שהעניקה בכוחות עצמה מבט על הנעשה בבית הלבן, או כפי שבני משפחת בוש קראו לו - ברני. היום הוא הלך לעולמו בגיל 12, המקביל לגיל 84 אצל בני האדם, וגרם לרבים בארה"ב להזיל דמעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את ההודעה על מותו של הכלב השחור מסוג סקוטי טרייר, גילו בארה"ב בעקבות הודעה שפרסם הנשיא לשעבר ג'ורג' וו בוש, בה סיפר על האובדן המשפחתי הכבד. "בארני ואני אהבנו לבלות בחוץ", כתב בוש הבן. "הוא אהב ללוות אותי כשדגתי בחווה, הוא היה צייד" ארמדילו נועז. בקמפ דייויד העיסוק האהוב עליו היה לרדוף אחר כדורי גולף בדשא הירקרק".

"בארני שמר על המדשאה הדרומית של הבית הלבן כאילו היה סוכן בשירות החשאי", הוסיף הנשיא האבל. "בארי בירך מכלות, ראשי מדינות וראשי ממשלה. הוא תמיד היה מנומס ומעולם לא קפץ על חיקם".

עבור אמריקנים רבים, בארני היה לא רק אתנחתא קומית, אלא גם כוכב סרטוני וידאו שכבשו את הרשת. בחג המולד של שנת 2002 הוצמדה מצלמת וידאו זעירה לקולרו, בה תועדו שיטוטיו בבית הלבן במהלך ימי החג. הסרטון הועלה בזריזות לרשת וצבר פופולאריות רבה.

"ברני היה לצידי במהלך 8 שנות הכהונה בבית הלבן", כתב הנשיא לשעבר. "הוא מעולם לא דיבר איתי על פוליטיקה ותמיד היה חבר נאמן. לורה ואני נתגעגע לחבר שלנו".