בריטניה: מותחי האחות שהתאבדה לא יואשמו בהריגה

התביעה בממלכה פרסמה הודעה שלפיה צמד השדרים האוסטרלים שמתח בטלפון את אחות בית החולים שבו אושפזה קייט מידלטון - לא יואשם בהריגה. "מדובר, בסופו של דבר, במעשה קונדס שלא היה אמור לגרום לנזק שכזה", נכתב

לא יואשמו בהריגה. השדרים האוסטרלים (סקיי ניוז)

התובע בבריטניה החליט היום שלא להגיש כתבי אישום נגד שני השדרים האוסטרלים שביצעו את שיחת המתיחה לאחות בית החולים שבו אושפזה הדוכסית מקיימברידג', קייט מידלטון, שבעקבותיה שמה הראשונה קץ לחייה. בשיחת טלפון שביצעו השניים במהלך תכניתם, הם ניסו לדלות מידע על מצבה הרפואי של מידלטון, שאושפזה בבית החולים במהלך הריונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעת התביעה, שפורסמה בסוכנות הידיעות AP, נאמר כי "לא נאספו מספיק ראיות כדי להעמיד לדין בגין הריגה את צמד השדרים, מייקל כריסטיאן ומל גרייג". עוד צוין, כי "למרות שהשניים עברו על חוקי הגנת המידע בתחומי הממלכה - אין בתיק עניין לציבור".

נמסר, כי הפסקת ההליכים המשפטיים בעניינם של שני השדרים נעשית משני טעמים: האחד - משום שהסגרתם משטח אוסטרליה לבריטניה אינו מעשי, ושנית - לא הייתה כוונת זדון במעשיהם, וכי מדובר במתיחה. "שיחת הטלפון לא הייתה אמורה לגרום לנזק שכזה", נכתב בהודעה. לאחר היוודע דבר התאבדותה של האחות, ג'קינתה סלדנהא, הושעו השדרים ותכניתם בוטלה.