ארצות הברית על הפיגוע באנקרה: "מעשה טרור"

דובר הבית הלבן, ג'יי קרני, כינס הערב מסיבת עיתונאים שבה גינה בחריפות את הפיצוץ שאירע סמוך לשגרירות האמריקנית בבירה הטורקית, ואמר: "אנו פועלים בשיתוף פעולה הדוק יחד עם השלטונות הטורקיים על מנת להביא את האחראים למעשה לדין"

שגרירות ארה"ב באנקרה אחרי הפיגוע, היום (NTV)

שעות ספורות לאחר פיגוע ההתאבדות שאירע סמוך לשגרירות ארצות הברית בבירת טורקיה, אנקרה, גינה הבית הלבן בחריפות את המעשה, שכונה "מעשה טרור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פיגוע התאבדות המתבצע סמוך למקום כגון שגרירות הוא מעצם הגדרתו פיגוע טרור", ציין דובר הבית הלבן, ג'יי קארני. "עם זאת", אמר, "אנו לא יודעים בשלב הזה מי אחראי או את המניעים שהביאו למתקפה הזו". עם זאת, לא הסכים קרני להתייחס לדיווחים שלפיהם המחבל המתאבד קשור לקבוצת שמאל בלתי-חוקית.

"נעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם השלטונות הטורקיים כדי לחקור את האירוע ולהביא את האחראים לו לדין", הוסיף דובר הבית הלבן. "מחשבותינו ותפילותינו שלוחות אל משפחותיהם של ההרוגים והפצועים, ואנו מעריכים מאוד את התמיכה שקיבלנו מחברינו בטורקיה בתגובה לטרגדיה הנוראה", ציין.

נתניהו: "מזועזע מהפיגוע באנקרה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את הפיגוע בבניין השגרירות האמריקנית באנקרה: באיגרת ששלח לנשיא ארה"ב ברק אובמה, כתב כי הוא "מזועזע מהמתקפה על השגרירות. מעשים אלימים כאלו מזכירים לנו את האיומים מצד אלו המתנגדים לחופש וממשיכים לתקוף את אלה שאוהבים חיים וחירות. ליבנו עם העם האמריקני", כתב נתניהו.

הפיגוע בשגרירות ארצות הברית באנקרה, שהתרחש היום בשעות הצהריים וגבה את חייו של עובד המקום, בוצע על ידי אזרח טורקי, שככל הנראה השתייך לארגון שמאל קיצוני, כך מסרו גורמי משטרה לסוכנות הידיעות רויטרס. נמסר כי מניין הפצועים עומד על שבעה בני אדם.

זמן קצר לאחר הפיצוץ שהחריד את אזור השגרירות בבירה הטורקית דיווחו כלי התקשורת במדינה על כך שמדובר במחבל מתאבד. עם זאת, דיווחים אחרים טענו כי היה זה דווקא מטען שהונח מחוץ למבנה והתפוצץ. ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, אישר לרשת "אל-ערבייה" כי אכן מדובר בפעולת טרור של מחבל מתאבד.