נתניהו: "מזועזע מהמתקפה באנקרה"

נתניהו שלח אגרת לנשיא ארה"ב ברק אובמה, בה גינה את הפיגוע בבניין השגרירות האמריקנית באנקרה. בפיגוע נהרגו 2 בני אדם, אחד מהם הוא המחבל עצמו. בנוסף, דווח כי נזק רב נגרם למבנה השגרירות

זירת הפיגוע בטורקיה. היום (רויטרס)

ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את הפיגוע בבניין השגרירות האמריקנית באנקרה: באיגרת ששלח לנשיא ארה"ב ברק אובמה, כתב כי הוא "מזועזע מהמתקפה על השגרירות. מעשים אלימים כאלו מזכירים לנו את האיומים מצד אלו המתנגדים לחופש וממשיכים לתקוף את אלה שאוהבים חיים וחירות. ליבנו עם העם האמריקני", כתב נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיגוע בשגרירות ארצות הברית באנקרה, שהתרחש היום בשעות הצהריים וגבה את חייו של עובד המקום, בוצע על ידי אזרח טורקי, שככל הנראה השתייך לארגון שמאל קיצוני, כך מסרו גורמי משטרה לסוכנות הידיעות רויטרס. נמסר כי מניין הפצועים עומד על שבעה בני אדם.

זמן קצר לאחר הפיצוץ שהחריד את אזור השגרירות בבירה הטורקית דיווחו כלי התקשורת במדינה על כך שמדובר במחבל מתאבד. עם זאת, דיווחים אחרים טענו כי היה זה דווקא מטען שהונח מחוץ למבנה והתפוצץ. ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, אישר לרשת "אל-ערבייה" כי אכן מדובר בפעולת טרור של מחבל מתאבד.

הפיצוץ ארע בכניסה לשגרירות (NTV)

על פי דיווח ברשת NTV הטורקית, שני ההרוגים הם המחבל המתאבד ועובד השגרירות. הפיצוץ אירע בעמדת הבידוק, ולא נגרם נזק לפנים המבנה. כוחות הצלה ומכבי אש הוזעקו לזירה. כל צוות השגרירות האמריקנית נלקח לאזורים מאובטחים בשגרירות.

מושל אנקרה, אלאדין יוקסל, אמר כי המחבל נכנס לשטח השגרירות כשהתפוצץ. שגריר ארצות הברית במדינה, פרנסי ריקרדונה, יצא במהרה מהשער הראשי של המקום זמן קצר לאחר הפיצוץ והודיע כי אינו נפגע. "אנו עצובים מאוד", ציין האחרון. "איבדנו את אחד מהשומרים הטורקיים שלנו", הוסיף.

"היה פיצוץ אדיר", אמר קאימיר מארנוס, עד ראייה לאירוע, לסוכנות הידיעות רויטרס. "ישבתי בחנות שלי כשזה קרה ואחרי הפיצוץ ראיתי חלקי גופות מפוזרים על הקרקע", הוא סיפר.