מקסיקו: פיצוץ בלב עיר הבירה

פיצוץ עז אירע במרכז מקסיקו סיטי בירת מקסיקו: 14 בני אדם נהרגו ו-80 נפצעו. הפיצוץ אירע במטה חברת נפט גדולה במדינה, חברה שהיו במתקניה תקלות קטלניות בשנים האחרונות. הסיבה לפיצוץ עדיין אינה ידועה, מרכז העיר נסגר לתנועה

פיצוץ במרכז העיר. אילוסטרציה (AP)

פיצוץ בלב מקסיקו: פיצוץ עז החריד בשעות העומס של אחר הצהריים את מרכז מקסיקו סיטי, אחת הערים הגדולות בעולם. הפיצוץ אירע בקומת הקרקע של בניין משרדים במרכז העיר, לפחות 14 בני אדם נהרגו ו-80 נפצעו, והרשויות חוששות שהמספר עוד יעלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפיצוץ אירע בבניין ההנהלה של חברת הנפט הגדולה PEMEX, המנהלת את רוב שדות הנפט של מקסיקו. קומת הכניסה לבניין נהרסה לחלוטין, וזגוגיות בכל הקומות התחתונות של הבניין. "מספר ההרוגים עלול לעלות", אמר שר הפנים מיגל אנחל אוסריו לטלוויזיה המקומית.

הסיבה לפיצוץ עדיין אינה ידועה. ישנם עדיין לכודים בתוך גורד השחקים. "שמענו רעש נוראי, החשמל נפסק ושברים נפלו עלינו מכל מקום", מספר כריסטיאן אובלה, אחד מהעובדים במקום. המשטרה חסמה את כל האזור לתנועה, לטובת אמבולנסים שפינו את הנפגעים. לא ברור האם מדובר בפיגוע או בתקלה, שכן בבניין יש ציוד מכני כבד.

מקסיקו סובלת בשנים האחרונות מאלימות רצחנית שמקורה בקרטלי הסמים - המדינה היא 'הצינור' דרכו עוברים סמים ממרכז ודרום אמריקה לארה"ב. עם זאת, האלימות מתרכזת בעיקר בצפון המדינה, לאורך הגבול עם ארה"ב, ולא נראתה באזור הדרום או בעיר הבירה. בחודש ספטמבר 2012 אירעה תקלה חמורה באחד ממתקני חברת הנפט שבצפון מקסיקו, ו-30 בני אדם נהרגו.