בלגיה: איום על פצצה במערכת עיתון

על רקע המתיחות הגוברת מפני גל אירועי הטרור ברחבי אירופה, חוקרת משטרת בלגיה דיווח על פצצה שהוטמנה במערכת העיתון "לה-סוואר" שבבריסל. כוחות כבדים הוזנקו לזירה וסגרו את צירי התנועה באזור. ישראלי השוהה בבריסל סיפר על דריכות שיא: "שוטרים בכל מקום, אין יוצא ואין בא"

מתיחות שיא גם בבלגיה. ארכיון (AP)

דיווח על פצצה שהוטמנה במערכת העיתון "לה-סוואר" שבבלגיה הקפיץ את המשטרה המקומית בבריסל, שפינתה את הבניין מיושביו וסגרה את הרחוב לתנועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווחים בבלגיה, בשעות אחר הצהריים התקבלה במערכת העיתון "לה-סוואר" שבבריסל שיחת טלפון אנונימית שהתריעה על פצצה שהוטמנה בבניין שבו היא שוכנת.

המידע הועבר מיד למשטרה המקומית, שהזרימה למקום כוחות כבדים. הצוותים פינו את הבניין מיושביו וסגרו את הבניינים הסמוכים לו. במקביל, סגרו השוטרים את הרחוב כולו וחסמו את צירי הגישה לאזור עד לבדיקת מהימנות הדיווח.

גם אורחי המלון הסמוך בניין הונחו שלא לעזוב את המתחם. "כל הרחוב סגור, אין יוצא ואין בא". סיפר נדב לפיד, בימאי ישראלי המתארח בבריסל להקרנת סרטו. "יש כאן תנועה רבה של אנשי משטרה, ואורחי המלון הונחו שלא לצאת החוצה. אמש נערכה כאן הקרנה של סרט ישראלי, שהתקיימה לראשונה תחת אבטחה כבדה".

העיתון "לה-סוואר", שנחשב ליומון המוביל בבלגיה, נקט בימים האחרונים עמדה תקיפה וברורה נגד אירועי הטרור בצרפת, וגיבה באופן מובהק וברור עם מערכת העיתון הצרפתי "שרלי הבדו", שנפלה קורבן למתקפה הרצחנית שאירעה בה בשבוע שעבר.