גיבור היום בניו-יורק: ישראלי שמנע תאונה

נהג אוטובוס איבד את הכרתו באחד מרחובות התפוח הגדול והאוטובוס החל להתנגש במכוניות. גיא פרייסלר, ישראלי המתגורר במנהטן מזה כמה שנים, הבחין במתרחש, תפס את ההגה והוביל את כלי הרכב ובו נוסעים רבים למקום מבטחים. שוחחנו עמו

כשגיא פרייסלר, ישראלי המתגורר בניו-יורק, עלה לאוטובוס לקראת נסיעה שגרתית הוא לא האמין שבסופה יהפוך לגיבור של ממש בתפוח הגדול. אחרי שבאמצע הכביש איבד הנהג את הכרתו זינק פרייסלר, תפס את ההגה והצליח לבלום את הרכב - שעד אז התנגש במכוניות חונות. בריאיון שהעניק הערב בתכנית "שש" עם עודד בן-עמי הוא שחזר את האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כמה דקות אחרי תחילת הנסיעה, שמעתי שיעול חזק מקדימה. מישהי צעקה וממש באותו הזמן התנגשנו ברכב", סיפר פרייסלר. "הבנתי שכנראה קרה משהו לנהג. קפצתי מהכיסא וכשהגעתי ראיתי אותו עם הידיים בצדי הגוף והראש שמוט אחורה, מחוסר הכרה. האוטובוס המשיך להתנגש במכוניות שחנו בצד. לקראת הרמזור תפסתי את ההגה, סובבתי אותו והחזרתי אותנו למסלול הנסיעה".

גם אז - טרם נרגעו הרוחות באוטובוס. "ניסיתי לדחוף את הרגל כדי להגיע לבלמים ולא הצלחתי. תוך כדי זה ראיתי שאנחנו מתקרבים מהר יותר למכוניות מקדימה, מכיוון שהרגל של הנהג לחצה על דוושת הגז", הסביר פרייסלר. "הצלחתי להוריד אותה - ואז האוטובוס האט עד שהגיע לעצירה. הנהג חזר להכרה, היה בהלם ושאל מה קורה. שנייה אחרי זה הוא ראה שכל החלק הקדמי של האוטובוס מרוסק לגמרי ומיד יצר קשר עם המשרד וקרא לעזרה".

מרואיין מבוקש בטלוויזיה 

גיא פרייסלר. גיבור היום (חדשות 2)

הדרמה הגדולה התרחשה ביום שלישי בערב באפר-איסט-סייד במנהטן. האוטובוס, שנסע מכיוון ריברדיילס לברונקס, איבד שליטה בזמן שנסע על שדרות מדיסון, לאחר שהנהג איבד את הכרתו והתעלף על ההגה. האוטובוס דהר לאורך מספר רחובות כאשר הוא פוגע במכוניות ברחוב, זורע הרס רב ומסכן את הולכי הרגל.

פרייסלר, המתגורר בניו יורק מזה מספר שנים ומנהל שם חברת סטארטאפ, גילה תושייה רבה - תפס את ההגה, השתלט על האוטובוס המשתולל והחזיר אותו למסלול פנוי עד שעצר לבסוף לחלוטין בחלקו המזרחי של רחוב מספר 85. מהר מאוד הוא הפך לשיחת היום בארצות הברית, הוזמן להתארח בתוכניות רבות בטלוויזיה וכונה גיבור היום.