ברזיל: בעל המועדון ניסה להתאבד

המשטרה בברזיל אומרת כי אליסנדרו ספוהר, אחד מארבעה חשודים שנעצרו אחרי אסון השריפה בעיר סנטה מריה בו נהרגו 235 בני אדם, ניסה לתלות את עצמו בבית החולים. "הוא הרוס מהמקרה", אמרה דוברת המשטרה

תושבי סנטה מריה עדיין בהלם (AP)

אחד מבעלי מועדון הלילה בעיר סנטה מריה בברזיל, שבו אירע השבוע אסון השריפה שגבתה את חייהם של 235 בני אדם, ניסה להתאבד כשישב במעצר והמתין לחקירה - כך מסרה דוברת המשטרה לתקשורת. הבעלים, אליסנדרו ספוהר, הוא אחד מארבעה חשודים שנעצרו אחרי השריפה הקטלנית במועדון KISS ביום ראשון האחרון.

על פי הדיווח הוא ניסה להתאבד כאשר הגיע לטיפול בבית החולים, שניתן לו בגלל העשן הרב ששאף. על פי המשטרה הברזילאית, ספוהר קשר צינור שהיה במקלחת לחלון וניסה לכרוך אותו סביב צווארו, אבל השוטרים הצליחו למנוע ממנו לבצע את המעשה.

מועדון KISS בלבהות (AP)
"זה נראה כאילו הוא ניסה לבצע התאבדות בתליה, הוא הרוס מהמקרה", אמרה דוברת המשטרה. תושבי העיר סנטה מריה בדרום ברזיל עדיין המומים מגודל הטרגדיה, ובמהלך השבוע ערכו מספר הפגנות בדרישה "לעשות צדק עם האחראים".

על פי הדיווח ברשת CNN המשטרה עצרה חשוד נוסף - מאורו הופמאן - הסולן של להקת גוריזאדה פנדנגווירה, שהופיעה באותו הלילה והציתה את הזיקוקים שגרמו לשריפה. יחד איתו נעצרו הגיטריסט ג'יזס דוס סנטוס ומפיק הלהקה לוצ'יאנו בונילה.

המשטרה טוענת שבעלי האולם ומפיקי המופע עברו על מספר חוקים שנועדו למנוע אסונות בכינוסים של יותר מ-2,000 בני אדם.