שר ההגנה העתידי של ארה"ב: נתקוף באירן אם יהיה צורך

בדיונים לקראת מינויו בקונגרס התייחס צ'אק הייגל בהרחבה לכוונותיו בנוגע לסוגיה האירנית. "החלון של אירן להוכיח שהיא מוכנה למשא ומתן רציני הולך ונסגר", אמר הייגל והוסיף כי מחויב לביטחונה של ישראל, זאת למרות החששות שהושמעו עם ההכרזה על מועמדותו לתפקיד

מוכן לפעול באירן, הייגל (RTR)

עוד לפני שאושר מינויו של צ'אק הייגל לתפקיד שר ההגנה האמריקני, הסנאטור לשעבר לא חושש להביע עמדות ברורות בנושאים שנויים במחלוקת, כמו למשל סוגיית הגרעין האירני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדיון לקראת מינויו בקונגרס, אמר הייגל כי במסגרת תפקידו כשר ההגנה יוודא שארצות הברית ערוכה ומוכנה לתקיפה באירן. הוא הבהיר כי במידת הצורך יהיה מוכן לתקוף את הרפובליקה האסלאמית, אך הוסיף כי יש צורך לנהוג בנושא במשנה זהירות.

ההכרזה של אובמה על מינויו של הייגל עוררה לא מעט חששות בישראל, זאת בשל עמדות שהביע בעבר, כמו זאת שקראה לקיים משא ומתן עם ארגון חמאס. למרות הטענות כי המינוי יפגע ביחסי ישראל-ארה"ב, הבהיר הייגל בפני הקונגרס כי הוא מתכוון לשמור על המחויבות "הבלתי מעורערת" לדבריו, בין המדינות.

בנושא האירני הבהיר הייגל כי בתפקידו יהיה מחויב לביטחונה של ישראל, וכי יתמוך בעמדת הנשיא אובמה על כך שאין להסיר אף אפשרות מהשולחן בנוגע לטיפול באיום הגרעין האירני. "למרות שיש מקום לדיפלומטיה ולסנקציות נוספות, החלון של אירן להוכיח כי היא מוכנה למשא ומתן רציני, הולך ונסגר", אמר הייגל.