אייר אסיה: אותרה הקופסה השחורה

שבועיים לאחר התרסקות טיסת אייר אסיה באזור אינדונזיה, הודיעו החוקרים כי הצליחו לאתר את הקופסה השחורה של כלי הטייס. בשל מיקומה המורכב, נדחה לפי שעה המבצע לחילוצה, אך על פי ההערכות תוכנה צפוי לשפוך אור על נסיבות האסון שגבה את חייהם של 162 בני אדם

תעלומת ההתרסקות קרובה לפתרון. זנב המטוס (רויטרס)

תעלומת התרסקות טיסת אייר אסיה קרובה לפתרון: יממה לאחר חילוץ זנב המטוס שאותר במעמקי הים, הצליחו היום (ראשון) צוותי החקירה לאתר את מיקום הקופסא השחורה של כלי הטיס שהתרסק בחודש שעבר באינדונזיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחידת הצוללנים הפועלת באזור מציאת שיירי המטוס, דיווחו היום על מציאת הקופסה השחורה של כלי הטיס קבורה בקרקעית הים מתחת לשבריו. עם זאת, בשל הצורך לפנות חתיכות גדולות של ההריסות נדחה לפי שעה המבצע לחילוצה.

בתחילה קיוו החוקרים לאתר את הקופסאות בזנב המטוס שאותר בשבוע שעבר על קרקעית הים. בתום מבצע מורכב, שבמסגרתו הונחו בלונים מיוחדים מתחת לשברי המטוס שנמצאו, הצליחו אתמול צוותי הצוללנים לשלות את זנב המטוס אל פני הים, אך מבלי שזה יתרום למאמצי החקירה.

התפנית הדרמטית הגיעה היום, לאחר שבספינות החיפוש הפועלות באזור התקבלו תשדורות חזקות משתי הקופסאות השחורות של כלי הטיס הטבוע. כל מטוס נוסעים מצויד בשתי קופסאות שחורות, כאשר האחת מתעדת את השיחות שבתא הטייס בעוד שהשנייה מתעדת את נתוני הטיסה ומסלולה.

ממשיכים לחפש ממצאים נוספים (רויטרס)

מדובר בממצא חיוני מאוד הצפוי לתרום תרומה משמעותית לחקירת הנסיבות שהובילו להתרסקות כלי הטיס על 162 נוסעיו. על פי ההערכות חוקרי התעופה שבחנו את הממצאים הקיימים, תקלה טכנית באחד המנועים היא שגרמה לאסון.

עד כה נמצאו 48 גופות של נוסעי המטוס, ובמקביל ממשיכים צוותי חילוץ נוספים במאמצים לאתר שברים אחרים של המטוס ובהם גופות נוספות.