בנט בפריז: "מממן טרור לא יכול להשתתף באבל"

בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 מתח השר נפתלי בנט ביקורת חריפה על הנציגות הפלסטינית והקטארית בעצרת הזיכרון בפריז. "מי שעומד מאחורי טרור לא יכול לבוא אחר כך ולהשתתף באבל על אותו טרור עצמו", אמר בנט לבני נוער מבני עקיבא

מתיחות דיפלומטית לפני עצרת הזיכרון: שר הכלכלה והתפוצות נפתלי בנט נפגש היום (ראשון) עם חברי תנועת בני עקיבא בפריז ושוחח איתם על תחושותיהם לאחר גל הטרור הרצחני. בתיעוד מהשיחה, שהגיע לידי חדשות 2, גינה בנט את השתתפות אבו מאזן וקטאר בעצרת הזיכרון: "זו צביעות של אותם קטארים וערבים שמממנים טרור לבוא ולהפגין כאילו נגד הטרור. אני לא מקבל את זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מי שעומד מאחורי טרור ומי שמממן טרור ומי שמעודד טרוריסטים בישראל ללכת ולרצוח יהודים -  הוא לא יכול לבוא אחר כך ולהשתתף באבל על אותו טרור עצמו, כי טרור בפריז הוא לא שונה מטרור בתל אביב ולא שונה מטרור באיתמר", טען בנט. "כשרוצח אסלאמיסטי רוצח את משפחת פוגל באיתמר, כשאבו מאזן מממן טרוריסטים שאחר כך הולכים ומתפוצצים בתל אביב זה לא שונה מאותם טרוריסטים בפריז".

בנט הדגיש כי הגיע לטקס בפריז "לא בשביל לפגוש אותם, אלא כדי לפגוש אתכם, האחים והאחיות שלי, ואני אומר לכם - אנחנו מחכים לכם בארץ ישראל". עוד בטרם פגישתו עם נציגי תנועת בני עקיבא, סייר בנט בזירת הפיגוע: השר הדליק נרות לזכר הנרצחים ליד ההיפר-כשר, דיבר עם תושבים יהודים ושאל לשלומם, ולאחר מכן סקר את זירת הרצח וספר את חורי הכדורים.

"2015 לא תהיה 1938"

"אני פגשתי עכשיו עשרות יהודים מהשכונה שמקבלים בזעזוע מובן, ואנחנו רואים מחזות שקיווינו שיותר לא נראה - עסקים יהודיים סגורים, כמו בכל פריז, בתי כנסת נטושים, יהודים שאורזים מהר את החפצים בשביל לעזוב את אירופה", אמר בנט לאחר הסיור בזירה.

"זה מבשר רעה לא רק ליהודים אלא לאירופה כולה ולעולם החופשי. 2015 לא תהיה 1938, מדינת ישראל היא הבית של כל היהודים בעולם, זה המסר שלנו ליהודים פה ואנחנו הבית שלכם. בכל מקרה, אם תישארו פה אנחנו אחראים לשלומכם וביטחונכם".

הפגנות תחת אבטחה כבדה

בהמשך היום ישתתף בנט בעצרת ההזדהות והמחאה בכיכר הרפובליקה שבבירת צרפת. מאות אלפים צפויים להשתתף באירוע, אחרי שבוע עקוב מדם שכלל שלושה פיגועים רצחניים שבהם נטבחו 17 בני אדם ובהם שוטרים - אחד מהם במערכת המגזין הסאטירי "שארלי הבדו" ברובע ה-12 ואחר, שהתבצע יומיים אחר כך, במרכול "היפר כשר" שברובע ה-11.

לפחות 2,000 שוטרים ו-1,400 חיילים נפרסו בפריז כדי לאבטח את האירוע, בו ישתתפו 40 מנהיגים מרחבי העולם - בהם גם ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר החוץ אביגדור ליברמן. הבוקר התאספו עשרות יהודים לתפילת שחרית בבית הכנסת הסמוך ל"היפר כשר" שבו נרצחו ביום שישי האחרון ארבעת בני הערובה פרנסואה מישל סעדה (60), פיליפ ברהם (45), יוהן כהן (20) ויואב אטב (21). בתום התפילה הם יצאו והחלו בקריאת פרקי תהילים מול "היפר כשר", וחלקם הניחו פרחים.