המחבל ירה באדם נוסף לפני שטבח ב-4

התביעה בצרפת הודיעה כי חקירה העלתה שאמדי קוליבאלי פצע קשה גבר שיצא לריצה ברובע ה-11 של פריז. בדיקות בליסטיות קישרו בין הנשק שבו השתמש במרכול לבין זה שממנו נורה הגבר שיצא לריצה יום קודם

התביעה בצרפת הודיעה היום (ראשון) כי אמדי קוליבאלי, המחבל שרצח ארבעה יהודים ב"היפר כשר" ברובע ה-11 בפריז ושוטרת - קשור לאירוע ירי נוסף. בהצהרה קצרה לכלי התקשורת נאמר כי בדיקות בליסטיות שנערכו העלו כי יום לפני האירוע ירה קוליבאלי באדם שיצא לריצה באחד מפרברי הבירה הצרפתית ופצע אותו קשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קוליבאלי תועד בסרטון שפורסם היום כשהוא נשבע אמונים לארגון דאע"ש. בתיעוד הוא נראה כשהוא אומר: "אני חייל של הח'ליפה. הקבוצה שלנו התארגנה לפני המתקפות. צרפת היא מטרה לגיטימית בגלל מה שהיא עושה לנו".

בתחילה הדגישו האחים סעיד ושריף קואשי, המחבלים שטבחו ב-12 בני אדם במערכת המגזין הסאטירי "שארלי הבדו" ביום רביעי שעבר, כי המתקפה בוצעה בשם ארגון אל-קאעידה בתימן. בראש הארגון עומד ענוואר אל-עוולאקי.

מוקדם יותר גינו בני משפחתו של קוליבאלי את מעשיו והביעו את תנחומיהם בפני משפחות הנרצחים במתקפת הטרור. "אנו מגנות את המעשים האלה ואיננו מזדהות בשום פנים ואופן עם הרעיונות הקיצוניים הללו", כתבו אמו ואחיותיו של קוליבאלי לסוכנות הידיעות הצרפתית. "אנחנו מקוות שיבינו שאין קשר בין המעשה הנתעב הזה לדת האסלאם".

היום צפויה להתקיים בפריז "צעדת המיליון" בעקבות הפיגועים, שבה ייקחו חלק גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החוץ אביגדור ליברמן, שר הכלכלה נפתלי בנט וחבר הכנסת אלי ישי. גם יושב-ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן צפוי לקחת חלק באירוע הזיכרון.