לפני הפיגוע: המחבל נשבע אמונים לדאע"ש. תיעוד

סרטון חדש מראה את אמדי קוליבאלי, שחטף את בני הערובה ב"היפר כשר" ורצח ארבעה מהם בסוף השבוע האחרון, כשהוא מפגין נאמנות לארגון "המדינה האסלאמית"

אמדי קוליבאלי, המחבל שחטף ורצח את ארבעת בני הערובה ב"היפר כשר" ברובע ה-11 בפריז ביום שישי האחרון - תועד בסרטון שפורסם היום (ראשון) כשהוא נשבע אמונים לארגון דאע"ש. בפיגוע נרצחו פרנסואה מישל סעדה (60), פיליפ ברהם (45), יוהן כהן (20) ויואב אטב (21).

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתיעוד נראה קוליבאלי (32) כשהוא אומר: "אני חייל של הח'ליפה. הקבוצה שלנו התארגנה לפני המתקפות. צרפת היא מטרה לגיטימית בגלל מה שהיא עושה לנו".

בתחילה הדגישו האחים סעיד ושריף קואשי, המחבלים שטבחו ב-12 בני אדם במערכת המגזין הסאטירי "שארלי הבדו" ביום רביעי שעבר, כי המתקפה בוצעה בשם ארגון אל-קאעידה בתימן. בראש הארגון עומד ענוואר אל-עוולאקי.

שריף מימין ולצדו ביר'אל (משטרת צרפת)

התמונות של שריף תועדו על ידי מצלמות אבטחה של המשטרה ב-2010. התמונה של קוליבאלי צולמה בפריז ב-2012. ביר'אל יושב היום בבית הכלא בצרפת באשמה של הנהגת תא טרור. על פי הפרסומים, הוא גם נפגש עם בומדיאין, אלמנתו של קוליבאלי שנמלטה על פי הדיווחים לסוריה. ביר'אל, ככל הנראה, אימן אותה ומגוייסים נוספים בשימוש בכלי נשק שונים. 

גויסו לאל-קעידה. סעיד ושריף קואשי (משטרת צרפת)

מוקדם יותר גינו בני משפחתו של קוליבאלי את מעשיו והביעו את תנחומיהם בפני משפחות הנרצחים במתקפת הטרור. "אנו מגנות את המעשים האלה ואיננו מזדהות בשום פנים ואופן עם הרעיונות הקיצוניים הללו", כתבו אמו ואחיותיו של קוליבאלי לסוכנות הידיעות הצרפתית. "אנחנו מקוות שיבינו שאין קשר בין המעשה הנתעב הזה לדת האסלאם".

היום צפויה להתקיים בפריז "צעדת המיליון" בעקבות הפיגועים, שבה ייקחו חלק גם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר החוץ אביגדור ליברמן, שר הכלכלה נפתלי בנט וחבר הכנסת אלי ישי. גם יושב-ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן צפוי לקחת חלק באירוע הזיכרון.