בדרך לאוסקר עוברים ב-CNN

המועמדות לפרס היוקרתי סיפקה לסרט "שומרי הסף" של הבמאי הישראלי דרור מורה תשומת לב בינלאומית רבה גם בקרב גדולי העיתונאים: הוא העניק ריאיון לאחת מתכניות הדגל של CNN בהגשת כריסטיאן אמנפור וניסה לשכנע שיצירתו מהווה "מראה מהימנה" לסכסוך הישראלי-פלסטיני

בדרך לאוסקר, עוברים בתקשורת הבינלאומית: דרור מורה, הבמאי הישראלי של הסרט "שומרי הסף" המועמד לפרס האוסקר בקטגוריית "הסרט התיעודי הטוב ביותר", הגיע לריאיון בתוכניתה הנחשבת של כריסטיאן אמנפור ברשת CNN.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סרטו של מורה, המספר את סיפורו של השב"כ והסכסוך הישראלי-פלסטיני מנקודת מבטם של שישה מראשי השירות לשעבר, הוכרז כאחד מחמשת המועמדים הסופיים בקטגוריית הסרט התיעודי בטקס האוסקר, שייערך בסוף החודש הבא.

היום נפתחה תוכניתה של המראיינת המוערכת כריסטיאן אמנפור בשיחה עם הבמאי על הסרט המדובר, בה עסקו בהתחזקותו של הימין בישראל, עקשנותה של הממשלה הישראלית בכל האמור לסוגיית המשא ומתן עם הפלסטינים שאינו מתקדם ועל היותו של הסרט מעין "מראה" לקהל הישראלי.

אמנפור פותחת עם שומרי הסף (CNN)
"איש לא מבין את הסכסוך בין ישראל לפלסטינים טוב יותר מששת הגברים האלה", פתחה אמנפור את התכנית וטענה שהסרט רלוונטי במיוחד לאור התחדדות הדעות הימניות של הממשל הישראלי, הבחירה המחודשת בנתניהו לראשות הממשלה והעלייה בכוחו של מנהיג המפלגה הימנית "הבית היהודי", נפתלי בנט.

אמנפור המשיכה ותיארה את הסרט ככזה המציב אתגר לציבור הצופים הישראלי ואף כינתה אותו "סיפור עצום". "הסרט מציב מראה שאי אפשר להתעלם ממנה", הדגיש מורה והוסיף :"אם יש מישהו שבאמת מבין את הסכסוך הישראלי פלסטיני - מדובר באנשים האלה".

במהלך הריאיון הוצגו קטעים מן הסרט והתנהל דיון נרחב בכל האמור להחזקה הישראלית בשטחים. "המרואיינים בסרט אומרים לראשונה בקול ברור בקולנוע: מספיק עם הכיבוש הכל כך רע לישראל", הדגיש מורה. מה שבטוח הוא שאת המנחה אמנפור, דרור מורה הצליח לשכנע, ואולי גם את הצופה הישראלי. אך האם שכנע את חברי האקדמיה המעניקים את הפסלון המוזהב? ב-24 בפברואר נדע את התשובה.