אוסטרליה: אזהרת מסע לישראלים בגלל הסערה בקווינסלנד

הסופה "אוסוולד" וההצפות הקשות במדינה שבצפון אוסטרליה כבר הביאו למותם של ארבעה, בהם ילד בן 3. בריסביין, אחת הערים הגדולות ביבשת, נמצאת בעין הסערה. במשרד החוץ ממליצים שלא להגיע למוקדי הסופה

השטפונות בקווינסלנד (רויטרס)

משרד החוץ הוציא היום אזהרת מסע לישראלים - הפעם, לא בשל איום ביטחוני, אלא בשל פגעי מזג האוויר. במשרד החוץ מזהירים מטיילים שלא להגיע לקווינסלנד, מדינה בצפון אוסטרליה, בשל סערה והצפות נרחבות.

קווינסלנד ממוקמת כ-1,000 ק"מ מצפון לסידני והעיר המרכזית בה היא בריסביין, השלישית בגודלה ביבשת, בה מתגוררים ישראלים רבים. האזור סובל בימים האחרונים מסערה קשה שגורמת כאמור להצפות. לפי משרד החוץ, הסערה צפויה לנוע דרומה למדינת ניו-סאות' וויילס ולהגיע לפרברים הצפוניים של סידני ב-24 השעות הקרובות.

מספר החירום המיוחד בו ניתן לקבל מידע עדכני על תנועת הסופה והכבישים שנסגרים לתנועה הוא 1-800-227-228. במשרד החוץ ממליצים להימנע מתנועה לכיוון מוקדי הסופה, להישמע להוראות צוותי ההצלה ולהישאר בקשר רציף עם גורמי התקשורת כדי להתעדכן בזמן אמת.

הצפות קטלניות (רויטרס)

מניין ההרוגים בהצפות בקווינסלנד עלה לארבעה, כשעץ קרס היום והביא למותו של פעוט כבן 3 בבריסביין עצמה. באוסטרליה מכנים את הסופה "אוסוולד" ומדווחים שהיא כבר נמצאת בפאתי ניו-סאות' וויילס. בעיר באנדברג פונו כ-2,000 בני אדם מבתיהם.

בתחילת החודש באוסטרליה: שריפות ענק

רק לפני כשבועיים אירעו בחלקים אחרים של היבשת שריפות ענק, שכילו חלקים נרחבים מהערבות האוסטרליות. סוכנויות הידיעות פרסמו תמונות של משפחה אחת שנאלצה לקפוץ למי הים כדי להציל את עצמה, בעוד הלהבות חורכות את ביתה.

מזג אוויר משוגע באוסטרליה (AP)

"ראינו טורנדו של אש פשוט מגיע אלינו והדבר הבא שראינו היה שהכל עלה באש", סיפר סב המשפחה. "שלחתי את אשתי עם הילדים לרדת לדוגית כי פשוט לא היה לאן לברוח. היה כל כך הרבה עשן. היינו במים עד הסנטר, רק ניסינו לנשום. האוויר היה כל כך רעיל".