צפו: שיטפון של קצף באוסטרליה

סופת הציקלון הטרופית שהכתה בצפון מזרח יבשת אוסטרליה הביאה להצפות ענק קטלניות, אך גם גרמה לתופעה ייחודית שהפכה מוקד משיכה עבור התושבים - קצף סמיך שהגיע מהים וכיסה את ערי החוף

תושבי עיר החוף מולולבה שבמדינת קווינסלנד באוסטרליה, הסובלת בימים האחרונים מהצפות ושיטפונות קטלניים, התעוררו הבוקר למציאות מוזרה מאוד כאשר גלי הים שהתנפצו על החופים יצרו, בסיוע הרוחות, קצף שהגיע עד למרכז העיר. הקצף, שנערם לגובה של שלושה מטרים, סיפק חוויה ייחודית לתושבים והפך למוקד משיכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עד כה דווח על שלושה בני אדם שנהרגו ועל עשרות שנותרו מחוסרי קורת גג בעקבות הצפות הענק במדינה. גופותיהם של שניים מההרוגים נסחפו בזרם ונמצאו הבוקר בסמוך לעיר הבירה בריסביין וגופה נוספת נמצאה סמוך לעיר ג'ימפיי. 200 אלף בתים נותרו ללא אספקת חשמל.

הקצף ברחובות העיר (חדשות 2)

בעקבות השיטפונות, מאות בתים הוצפו ומאות נזקקו לחילוץ מן האוויר. על פי הדיווחים המגיעים מאוסטרליה, ארבע ערים הוצפו במדינת קווינסלנד בשל סופת ציקלון טרופית שהכתה באזור. אלפי בתים ניזוקו ואזרחים רבים דיווחו כי הם לכודים על גגות בתיהם המוצפים. צבא אוסטרליה שלח כ-100 חיילים במטרה לסייע לאזרחים הנצורים וכדי לחץ את הלכודים.

עד כה ידוע על שלושה נעדרים בעקבות הצפות בעיירה בונדברג. הרשויות המקומיות מדווחות על 2,000 בתים שהוצפו בעיירה. "למרות שמסוקים מסייעים בחילוץ מזג האוויר פועל לרעתנו", טען מושל קווינסלנד, קמפבל ניומן. "בשלב זה הרוחות מסכנות את הטיסה באזור וגם זרימת השיטפונות מהווה סכנה למחלצים", הוסיף ניומן.