אוסטרליה: 3 הרוגים בהצפות ענק

סופת ציקלון טרופית שהכתה בצפון מזרח יבשת אוסטרליה הביאה להצפות ענק. עד כה דווח על מספר הרוגים ועל מאות אזרחים שנותרו ללא קורת גג. בשלב זה מנסים השלטונות לחלץ את הלכודים באמצעות מסוקים

מאות לכודים בשטפונות. ארכיון (theaustralian)

שלושה בני אדם נהרגו ועשרות נותרו מחוסרי קורת גג בעקבות הצפות ענק בצפון מזרח אוסטרליה. גופותיהם של שניים מההרוגים נסחפו בזרם ונמצאו הבוקר בסמוך לעיר בריסביין, שמדינת קווינסלנד, וגופה של הרוג נוסף נמצאה סמוך לעיר ג'ימפיי. 200 אלף בתים נותרו ללא אספקת חשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות השיטפונות, מאות בתים הוצפו ומאות נזקקו לחילוץ מן האוויר. על פי הדיווחים המגיעים מאוסטרליה, ארבע ערים הוצפו במדינת קווינסלנד בשל סופת ציקלון טרופית שהכתה באזור. אלפי בתים ניזוקו ואזרחים רבים דיווחו כי הם לכודים על גגות בתיהם המוצפים.

בשלב זה ישנם דיווחים על כ-12 בני אדם שעדיין לכודים על גגות מבנים לאחר ש-18 בני אדם נוספים חולצו על ידי מסוקים. צבא אוסטרליה שלח כ-100 חיילים במטרה לסייע לאזרחים הנצורים וכדי לחץ את הלכודים.

עד כה ידוע על שלושה נעדרים בעקבות הצפות בעיירה בונדברג. הרשויות המקומיות מדווחות על 2,000 בתים שהוצפו בעיירה. "למרות שמסוקים מסייעים בחילוץ מזג האוויר פועל לרעתנו", טען מושל קווינסלנד, קמפבל ניומן. "בשלב זה הרוחות מסכנות את הטיסה באזור וגם זרימת השיטפונות מהווה סכנה למחלצים", הוסיף ניומן.