אירן מכחישה: "לא היה שום פיצוץ במתקן בפורדו"

סוכנות הידיעות האירנית IRNA ציטטה את סגן ראש סוכנות הגרעין האירנית, שדחה את הדיווחים, שלפיהם אירע בשבוע שעבר פיצוץ עז שהחריב חלק ממתקן הגרעין התת קרקעי ליד קום. "הדברים חסרי שחר", אמר והאשים את המערב בהפצת תעמולה שקרית

"תעמולה של המערב". המתקן בקום (רויטרס)

לאחר שלושה ימים שבהם לא התקבלה כל תגובה מטעמה של הרפובליקה האסלאמית לדיווח, שלפיו אירע פיצוץ עז במתקן הגרעיני התת-קרקעי בפורדו הסמוך לעיר קום, מכחישים היום באירן בתוקף ומאשימים כי מדובר ב"תעמולה מבית היוצר של המערב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סגן ראש הסוכנות האירנית לאנרגיה אטומית, סייד שמסדין ברברודי, צוטט בסוכנות הידיעות האירנית IRNA כאומר כי אין שחר לידיעה על פיצוץ במתקן הגרעיני.

"מדובר בשקרים חסרי בסיס שיוצרו על ידי התקשורת המערבית, במטרה להשפיע על שיחות הגרעין הקרובות בין טהרן למעצמות העולם", אמר ברברודי, בהתייחסו לפיצוץ שעליו דווח באתר החדשות האמריקני "וורלד ניוז דיילי", המזוהה עם הימין בארצות הברית.

"פיצוץ מסתורי אירע במתקן הגרעין בפורדו"

האם אירע פיצוץ? אחמדינג'אד בכור (רויטרס)

אתר החדשות האמריקני WND דיווח בסוף השבוע, כי במתקן התת קרקעי אירע השבוע פיצוץ עז, שגרם ללכידתם של כ-240 עובדי המקום. עד כה לא נמסר לדיווח אישור מכל מקור אחר.

על פי הפרסום, המקרה התרחש ביום שני בשבוע שעבר, אז, ככל הנראה, התרחש פיצוץ באחד מהאולמות התת-קרקעיים במקום, הממוקם בעומק של כ-100 מטרים מתחת לפני האדמה. פרטי המקרה נמסרו מפיו של המידרזה זאקרי, קצין מודיעין לשעבר ברפובליקה האסלאמית. עוד דווח, כי המשטר באירן סמוך ובטוח כי מדובר במעשה חבלה - ולא ביד המקרה.

בשבוע שעבר דווח עוד, כי השיחות בין אירן לשש מעצמות המערב בנוגע לתכניתה הגרעינית של הראשונה לא נשאו פרי. עם זאת, מסר גורם דיפלומטי בכיר המעורה במגעים בין הצדדים, כי סבב השיחות הבא נקבע לחודש פברואר.