ברזיל: כ-232 נספו בשריפה במועדון

כוחות ההצלה בעיר סנטה מריה מפנים מאות בני נוער שנפגעו בדרגות שונות אחרי שאש שהתלקחה במופע זיקוקים אחזה באולם כולו. כלי התקשורת המקומיים משדרים תמונות זוועה שבהן נראות גופות ההרוגים. משרד החוץ: לא ידוע על ישראלים באזור

אסון מחריד בברזיל: כ-232 בני אדם נספו בשריפה שפרצה במועדון לילה בעיר סנטה מריה שבדרום ברזיל. בחקירה ראשונית עלתה ההערכה כי האסון התרחש בעקבות תקלה במופע זיקוקים שנערך במקום. רשת החדשות המקומית "גלובו" דיווחה כי זמן קצר אחרי התלקחות האש, אפף את האולם כולו עשן סמיך וכלי הנגינה וההגברה עלו בלהבות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מרבית ההרוגים והפצועים בשריפה הם בני נוער, שאלפים מהם הצטופפו במועדון הלילה "קיס" (נשיקה). קצין בכיר במשטרה המקומית סיפר כי רבים מבין הקורבנות נחנקו למוות אחרי ששאפו עשן, ואחרים נרמסו כהשהמונים ניסו להימלט על נפשותיהם מהמבנה הבוער.

כוחות הכיבוי (רויטרס)

מפקד כוחות הכיבוי באזור סיפר בזעזוע כי "לפי שעה, לא ניתן לקבוע כמה בדיוק נספו באסון הזה. ברור שהתעוררה בהלה גדולה שם ולכן, רבים קיפחו את חייהם בזמן שנמלטו החוצה ורמסו אחרים". "זהו יום ראשון עצוב מאוד", אמר מושל האזור לעיתונאים. "אנו נוקטים כל פעולה שדרושה".

ממשרד החוץ בירושלים נמסר לחדשות 2 באינטרנט כי לא ידוע על ישראלים שהיו עשויים להיקלע לזירת האסון בשל העובדה שלא מדובר באזור מתויר. עם זאת, הדגישו שם כי נערכת בדיקה כדי להסיר כל חשש.

המועדון "קיס" שבו פרצה השריפה (רויטרס)

אסון דומה פקד לפני כשנתיים את רוסיה, אז נספו 102 בני אדם בדליקה שפרצה במועדון סגור פרם. גם אז התרחשה ההתלקחות בשיאו של מופע זיקוקים. חקירת נסיבות האירוע העלתה כי לרשות המבקרים לא עמדו יציאות חירום מסודרות וכן כי רבים מהפצועים נפגעו כשהאש כילתה חלק מציוד ההגברה וגרמה לו להתרסק בעוצמה על ראשיהם.