מקור בפנטגון רומז: יש תכנית לתקיפה באירן

הבכיר אישר את דבריו של שר הביטחון ברק בסוף השבוע כי לצבא ארה"ב יש תכנית מגירה לתקיפת תכנית הגרעין של אירן. "צבא ארה"ב כל זמן מתכונן להתמודדות עם מצבים שונים ברחבי העולם", אמר הבכיר ל"ניו יורק טיימס"

"מוכנים לכל מצב". ארכיון (RT)

בפנטגון אמנם דחו את דבריו של שר הביטחון ברק שטען כי לצבא ארצות הברית יש תכניות מגירה מבצעיות לתקיפת תכנית הגרעין האירנית, אך בכיר בארגון אמר היום ל"ניו יורק טיימס" כי "צבא ארצות הברית כל הזמן מתכונן להתמודדות במצבים שונים ברחבי העולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבכיר הוסיף כי "התכניות מתוכננות לטווח ארוך ולעתים קרובות הן די מפורטות. דברים אלה לא צריכים להוות הפתעה עבור אף אחד". ה"וושינגטון פוסט" מוסיף כי האף.בי.איי. מגביר את לחציו על פקידי ממשל בכירים בעבר ובהווה, שחשודים במעורבות בהדלפות מידע על תכניות למתקפת סייבר על מתקני הגרעין באירן לעיתונים בארה"ב. חקירת הארגון החלה ביוני אשתקד ביזמת שר המשפטים, אריק הולדר, לאחר שכמה עיתונים פרסמו ידיעות מפורטות על התכנית.

שר הביטחון אהוד ברק שיגר מסר מאיים לעבר אירן במהלך סוף השבוע והזהיר כי אם זו לא תחדל מניסיונותיה להתחמש בנשק אטומי, צפויה ארצות הברית לתקוף את מתקני הגרעין שלה. את הדברים אמר ברק בריאיון שהעניק לכתב ה"דיילי ביסט" האמריקני בכנס הכלכלה העולמי שנערך בדאבוס שבשוויץ. ברק טען בראיון כי "לפי הוראת הבית הלבן, הכין הפנטגון אזמלי מנתחים מתוחכמים למדי ומדוייקים ביותר. במצב מסוים, אם הגרוע מכל יתרחש, ייתכן שיהיה צורך במבצע כירורגי".