דוח: עלייה מדאיגה במספר האירועים האנטישמיים בעולם

מחר יצוין יום השואה הבינ"ל ולממשלה יוצגו ממצאי דוח מגמות האנטישמיות ל-2012 מהם עולה תמונת מצב מטרידה. חלה עלייה במספר מעשי הטרור וניסיונות הפיגוע כנגד מטרות יהודיות, במקביל להחרפה של התנכלויות רחוב כלפי יהודים ואירועי אלימות מילולית ופיזית

חילול האנדרטה לזכר השואה ברודוס (דוברות משרד ההסברה והתפוצות)

מחר יצוין יום השואה הבינלאומי, וכמו בכל שנה יוצג לממשלה הדוח השנתי הסוקר את מקרי האנטישמיות בעולם. הדוח לשנת 2012 מצביע על עליית מדאיגה במספר מעשי הטרור והניסיונות לפגוע במטרות יהודיות מסביב לעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במרכז הדוח עומד הטבח בבית הספר היהודי "אוצר התורה" בעיר טולוז בצרפת, שם נרצחו מורה ושלושה ילדים. על פי הממצאים, מרבית אירועי האנטישמיות בשנת 2012 נעשו על ידי גורמים המזוהים עם תנועות איסלאמיסטיות או עם תנועות ימין קיצוניות.

הדוח השנתי מצביע על מגמת החרפה בהתנכלויות רחוב כלפי יהודים המותקפים באלימות פיזית ומילולית בעיקר באירופה. אחת הסיבות לריבוי המקרים האלימים ניתן למצוא בהתחזקותן של מפלגות קיצוניות בימין ובשמאל, שמדברות בגנות ישראל.

שימוש בצלבי קרס כחלק ממערכת הבחירות

קריקטורה שפורסמה בתקופת הבחירות לנשיאות (דוברות משרד ההסברה והתפוצות)

מסרים אנטישמיים נשמעו בשנה האחרונה בבתי פרלמנט ברחבי העולם, ובמדינות דרום אמריקה אף נעשה שימוש בסמלים כמו צלבי קרס כחלק ממערכת הבחירות המקומית.

הדוח שם דגש על ביטויי שנאה ומסרים אנטישמיים רבים המופצים דרך הרשת, באתרים שונים ואף באפליקציות המכוונות למטרה זו. היום התקבלה הודעה על כך שבעקבות פניית משרד ההסברה הישראלי, חברת גוגל הסירה מחנות האפליקציות שלה את "אפליקציית היטלר" שהציעה קריאה ושיח על דעותיו של המנהיג הנאצי.

ביטויים אנטישמיין ברשת (דוברות משרד ההסברה והתפוצות)

שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין הגיב לפרסום הממצאים וסיפק תחזית עגומה כשאמר כי "מניתוח הדוח עולה בבירור שלצערנו שום מדיניות של מדינת ישראל לא תשפיע או תקטין תופעות של שנאה גזענית כלפי יהודים".