חזר מאפגניסטן: הנסיך הלוחם מדבר על הכל

עם שובו מזירת הקרבות, התפרסם בממלכה הבריטית ריאיון חושפני שנתן הנסיך הארי בזמן שהותו באפגניסטן. הנסיך הג'ינג'י מדבר על הכל – מהחוזה שהוציאו אנשי הטאליבן על ראשו, דרך תמונות העירום ועד לאחיין הצפוי

מכוננות מחבלים לכוננות פפארצי: השבוע שב יורש העצר הבריטי הארי לאחר ארבעה חודשים בזירת הקרבות באפגניסטן. "זאת הייתה חוויה אדירה", סיפר בקול צרוד בן המלוכה אדום השיער בריאיון לרשת טלוויזיה מקומית. "אני מאוד גאה בטייסת שלי אבל גם שמח לחזור הביתה", אמר הנסיך הלוחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנסיך הארי חזר לאפגניסטן בפעם השנייה בתור טייס ותותחן במסוק האפאצ'י. אלא שבטאליבן שמעו מהר מאוד על השכן החדש בשכונה והוציאו עליו חוזה. ימים ספורים לאחר שהגיע יחד עם היחידה שלו לארץ האויב, הותקף הבסיס שלו על ידי חוליית מחבלים ושני חיילים אמריקנים נהרגו. "הבסיס הזה שוכן בלב אפגניסטן ככה שאנחנו מצפים להיות מותקפים בכל רגע", הסביר הארי.

בריאיון הנדיר חשף הנסיך את חייו כלוחם בשירות המלכה - את המיטה הלא כל כך מלכותית, את משחקי הפלייסטיישן שנועדו להעביר את הזמן וגם את רמת הכוננות הגבוהה בבסיס בסטיון שבדרום אפגניסטן, שקטעה את תשובות הנסיך כשהוקפץ לאחת הפעולות המבצעיות.

"הייתי יותר מידי חייל ופחות מידי נסיך"

מתנצל על תמונות העירום, הנסיך הארי (חדשות 2)

מלבד הזכות לשרת את מדינתו, הקו באפגניסטן אפשר להארי גם להוריד פרופיל אחרי הקיץ הסוער שעבר, עם פרסום תמונות העירום שלו, שגרמו לבית המלוכה להיתפס עם המכנסיים למטה. במרחק של כמה חודשים ואלפי קילומטרים קל לו יותר להסביר מה בדיוק קרה שם. "זאת דוגמא מצוינת לזה שהייתי יותר מידי חייל ופחות מידי נסיך", הסביר.

מי שאמו נהרגה במהלך מרדף צלמי פפארצי לא חסך ביקורת מהתקשורת. "בסופו של דבר הייתי במקום פרטי וצריכה להיות מידה מסוימת של פרטיות שאפשר לצפות לה. כולם ידעו שאני עומד לנסוע לאפגניסטן והבינו שאני עושה את זה כדי להשתחרר קצת", אמר אך גם לא התנער ממעשיו: "אכזבתי את עצמי ואת המשפחה שלי וגם אחרים".

"ממש מצפה להיות דוד"

הנסיך הלוחם: "מחכה להיות דוד" (חדשות 2)

עכשיו הוא בחזרה בבית, בארמון בקינגהם, מנסה להתרגל לשאלות הבלתי פוסקות על חיי הזוגיות. "אני לא חושב שאפשר להאיץ במישהו להתמסד", ניסה הארי לנער מעליו את מכביש הלחץ. "אם אתה מוצא את האדם הנכון וזה מרגיש נכון אז זה טוב. אבל זה לוקח זמן, במיוחד לאחי ולי. לא יהיה קל למצוא מישהי שתרצה לקפוץ איתי למערכת יחסים שתחזיק מעמד".

בינתיים מעדיף הארי להפנות את תשומת הלב דווקא לאחיין הטרי שבדרך, על בואו התבשר בזמן שהותו בחזית. "אני ממש מצפה להיות דוד, אבל זה לא הוגן שנכפה על ויליאם וקייט לפרסם את זה בצורה שבה זה קרה. אני רק מקווה שהם יזכו להגנה החיונית", אמר נסיך, שאחרי לידת התינוק יהפוך ממספר שלוש למספר ארבע בתור למלוכה.