ארה"ב: האקרים פרצו לאתר משרד המשפטים ומאיימים לחשוף מידע רגיש

האקרים מארגון "אנונימוס" פרצו לאתר, השתלטו עליו ואיימו לפרסם בו מסמכים סודיים שגנבו. ככל הנראה המסמכים נוגעים לשופטי בית המשפט העליון. מתחילת החודש פרצו אנשי הארגון גם לאתרים נוספים במחאה על התאבדות האקר שעמד, לדבריהם, למשפט ראווה

טרור ברשת: האקרים המשתייכים לקבוצת האינטרנט "אנונימוס" פרצו לאתר משרד המשפטים האמריקני והשתלטו עליו. במשך כמה שעות, הגולשים שביקשו לגלוש באתר הממשלתי הופתעו לגלות הודעת חטיפה במקום מסך הבית המוכר.

בגוף ההודעה, דרשו ההאקרים מממשלת ארה"ב לבצע רפורמות במערכת המשפט במדינה. אם הבית הלבן לא ימלא את דרישותיהם, התחייבו בארגון האינטרנטי לפרסם "מסמכים סודיים בעלי מידע רגיש" אודות שופטי בית המשפט העליון במדינה.

"מערכת המשפט האמריקנית שינתה את אופייה מערכיה המקוריים והנאורים, ועברה להתמקד בטכניקות של שליטה בציבור", טענו ההאקרים וציינו כי פרסום הקבצים הסודיים הוא במרחק "לחיצת כפתור".

הם פרסמו גם סרטון וידאו בשם "מבצע מוצא אחרון", בו הם מסבירים כי "פיגוע הרשת" בוצע במחאה על משפטו של אישיות האינטרנט ארון שוורץ. בתחילת החודש שם שוורץ קץ לחייו, לאחר שהואשם בפריצה למאגרי מידע אקדמיים של אוניברסיטת MIT, ועמד בפני עונש מאסר של 35 שנה וקנסות בגובה שני מיליון דולר. "התובע הפדרלי חיפש דם", נכתב באתר.

מפעילי אתר הממשלה טיפלו בפריצה, והאתר שב לפעילותו הסדירה.