חבר פרלמנט בריטי: "כיבוש הפלסטינים - כמו השואה"

דיוויד ווארד פרסם הצהרה לרגל יום הזיכרון הבינלאומי לקורבנותיה של גרמניה הנאצית שבה טען כי "היהודים - שסבלו מרדיפה בלתי נתפסת בתקופת השואה - מחוללים בעצמם זוועות נגד הפלסטינים באמצעות מדינת ישראל". בריאיון טלוויזיוני עמו סירב לחזור בו מהדברים

"כיבוש הפלסטינים: כמו השואה" (רויטרס)

ביום ראשון הקרוב יצוין יום הזיכרון הבינלאומי לקורבנות השואה במדינות רבות בעולם - ובהן גם בריטניה. לרגל התקרבות המועד בחר חבר פרלמנט בממלכה לספק התייחסות מצמררת לסוגייה - שגררה תגובות של זעם וזעזוע: האיש, דיוויד ווארד, פרסם הצהרה באתר האינטרנט שלו שבה השווה בין השמדת העם היהודי לבין "חיי הפלסטינים בצל מדיניות הכיבוש הישראלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צר לי מאוד על כך שדווקא היהודים - שסבלו מרדיפה בלתי נתפסת בתקופת השואה - מסוגלים לחולל בעצמם זוועות נגד הפלסטינים באמצעות מדינת ישראל, שקמה ספורות אחרי שמייסדיה שוחררו ממחנות ההשמדה", כתב ווארד - שסיכם את דבריו כשקבע כי "ישראל מבצעת את מעשי הזוועות האלה מדי יום - הן בגדה המערבית והן ברצועת עזה".

הדברים החריפים עוררו סערה של ממש בעיתונות הבריטית ואף בקרב עמיתיו של ווארד למפלגה. בעקבות זאת, הוא זומן לריאיון ברשת "סקיי" שבו סירב לחזור בו מההאשמות הקשות והתעקש: "לא עשיתי דבר פרט לכך שהעליתי עובדות שנתמכות בראיות רבות. אם מנסים להפיק לקח כלשהו מהזוועות שהתחוללו בשואה, הרי ברור שהיהודים לא למדו מכך דבר".