דיווח: זוגתו של המחבל ברחה לסוריה

בצרפת מדווחים כי חייאת בומדיאין, אשתו של המחבל אמדי קוליבאלי שביצע את הפיגוע בסופר הכשר בפריז, נמלטה לסוריה כבר לפני כשבוע. האישה, שמוגדרת כמבוקשת מספר 1 בצרפת, עלתה על טיסה למדריד ומשם המשיכה למזרח התיכון

לאן נעלמה המבוקשת מספר 1?

חייאת בומדיאין, בת זוגו של המחבל אמדי קוליבאלי שרצח ארבעה בני אדם בסופר הכשר בפריז, מוגדרת ברחבי העולם כמבוקשת מספר אחת בצרפת ותחילה דווח כי הייתה שותפה לפיגוע. אבל, לפי דיווחים בתקשורת הצרפתית היא עזבה את המדינה כבר לפני יותר משבוע ונמלטה לסוריה - דרך טורקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום ב"פיגארו" הצרפתי, בומדיאין בת ה-26 עלתה על טיסה למדריד ב-2 בינואר ומשם המשיכה לכיוון איסטנבול שבטורקיה ואז עשתה את דרכה לסוריה.

במהלך האירועים בצרפת בסוף השבוע פורסמה תמונתה של בומדיאין בכל העולם, לצד זו של בן זוגה קוליבאלי ושל האחים סעיד ושריף קואשי, שאחראים לטבח במגזין הסאטירי "שארלי הבדו" ביום רביעי וחוסלו יום שישי.

חמקה מהרשויות, חייאת בומדיאין

אמש פורסם שבומדיאין הצליחה לנצל את המהומה ולחמוק מהרשויות בזמן הפריצה למרכול, אך לפי הפרסומים היום היא כלל לא הייתה בפריז במהלך הפיגוע.

גם אם אכן לא לקחה חלק בפעיל בפריצה אל המרכול היהודי, שמה של בומדיאין נקשר לקבוצה, שכונתה לא פעם "החבורה העיראקית", או ה"חבורה התימנית". מדובר באזרחים צרפתים ממוצא אפריקני שנשבעו אמונים לאל קאעידה ואף עמדו בקשר עם הנהגת ארגון הטרור בתימן.

על פי הדיווחים, בומדיאין שוחחה לפחות 500 פעמים בטלפון עם רעייתו של שריף קואשי, אחד משני האחים הרוצחים, שנעצרה בינתיים.