צפו בניסוי: קופים משחקים באייפד בארה"ב

מיזם חדש בגן החיות הזאולוגי בוושינגטון נועד לבחון את התנהגותם של קופים מסוג אורנג-אוטן באמצעות מכשיר האייפד. בגן החיות מספרים כי הקופים מעדיפים בעיקר אפליקציות מוזיקליות כמו תיפוף, נגינה בפסנתר או האזנה לצלילים שלווים. כך זה נראה

הפארק הזאולוגי הלאומי בוושינגטון "סמית'סוניאן", משתתף בתקופה האחרונה במיזם מיוחד הבוחן את ההתפתחות הקוגניטיבית של קופים מסוג אורנג-אוטן בגני חיות שונים באמצעות לאחר אחר ממכשיר האייפד של חברת אפל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו משנים את סוג האוכל של הקופים, את הצעצועים שלהם ואת פעילותם החברתית מדי יום, אבל האייפד מציע דרכים חדשות לבחון את צורת הסתכלותם על העולם, שמיעתם וראייתם", סיפרה בקי מלינסקי, מטפלת בגן החיות. כיום יודעים קופי האורנג-אוטן בגן החיות להשתמש באפליקציות מיוחדות המיועדות להם במכשיר האייפד. האפליקציות, שנוצרו במיוחד עבור המיזם, מהוות אטרקציה ועניין עבור הקופים. עובדי גן החיות העידו כי האפליקציות האהובות על החיות הן אפליקציות לתיפוף, לנגינה בפסנתר ואפליקציות נוספות העוסקות ביצירת צלילים.

בוני הזקן אוהב לתופף בתופים, קייל בן 16 מעדיף לנגן בפסנתר ואייריס בת 25 נהנית להאזין לצלילי מוזיקה שלווים המושמעים בסרטוני אנימציה. גן החיות משתתף במיזם החל מהשנה שעברה ובשלב זה משתמשים הקופים בעשרה מכשירי אייפד.