פוטין מזהיר את ישראל מחימוש אוקראינה

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בהתבטאות חריגה: בריאיון טלוויזיוני שיגר מסר לישראל לפיו עליה להימנע מחימוש הלוחמים האוקראינים. לדבריו, ייצוא נשק בתגובה להעברת ה-S300 לאירן יגרום רק לעוד אבידות באוקראינה

נשיא רוסיה פוטין, ארכיון (רויטרס)

"נשק ישראלי באוקראינה יגרום לעוד אבידות בנפש", כך מזהיר היום (שבת) באופן חריג נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, המשגר מסר לממשלה בירושלים לפיו אין עליה לחמש את הכוחות האוקראינים. דבריו נאמרו בריאיון ברשת טלוויזיה מקומית ושודרו ברחבי המדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח ברשת RT הרוסית, הנחשבת לשופרו, הזהיר פוטין את ישראל מפני ייצוא נשק כתגובה פוליטית לנכונות הרוסית לספק את טילי ההגנה האווירית מסוג S-300 לאירן. "הדבר יגרום לעוד סבב של עוינות. מניין המתים יעלה, אך התוצאה לא תשתנה", אמר פוטין.

"זו הבחירה שעל ההנהגה הישראלית לקחת, הם יכולים לעשות מה שלדעתם נחוץ", הוסיף הנשיא הרוסי, בדברים שאינם משתמעים לשתי פנים. פוטין סירב להתייחס בריאיון לשמועות לפיהן סירב להעביר את מערכת טילי S-300 גם למשטר אסד לבקשתה של ישראל.

מסר לנתניהו, ארכיון (רויטרס)

מוקדם יותר השבוע אמר פוטין כי עסקה כזו עם "מדינה מסוימת מהמזרח התיכון" בוטלה בשל החשש שהביעה ישראל. לדבריו בירושלים חששו כי אם מערכת ההגנה תועבר לאותה מדינה, לא תוכל להמשיך לבצע גיחות מעל שטחה.

פוטין כאמור סירב להתייחס ישירות לשאלה אודות המדינה, על אף שבמערב מעריכים כי מדובר בסוריה. "אמרתי את מה שאמרתי ולדעתי זה מספיק", הוסיף היום הנשיא הרוסי. "מומחים לנושא יודעים היטב על מה אני מדבר".