אל קעידה: "נפיל את מגדל אייפל"

במודעות שפרסמו באתרי ג'יהאד עולמי מאיימים פעילי ארגון הטרור: "צרפת זה יהיה גורלך". אנשי אל קעידה קוראים להתגייס למלחמה נגד הצבא הצרפתי הפועל במאלי ומאיימים על צרפת: "נכרות לבנייך את הראש"

אל קעידה מאיים באיורים (חדשות 2)

ארגון אל-קעידה ופעיליו ברשת מפרסמים היום באתרים של הג'יהאד העולמי תמונה ובה נראה מטוס נכנס במגדל אייפל ומתחתיה איום, שלפיו צרפת צפויה למתקפת טרור דומה לזו של 11 בספטמבר 2001 בארה"ב, אם לא תפסיק את הפעילות נגד המוסלמים בצפון אפריקה ובמערבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבלוגים שמזוהים עם הג'יהאד העולמי מפורסמת תמונה נוספת של ראשיהם הכרותים של מנהיגי צרפת מונחים על מדפים, ועליה נכתב: "צרפת, זה גורל בנייך, שנלחמים במאלי". מתחת לתמונה יש קריאת גיוס לפעילי ג'יהאד להצטרף למלחמה בצבא הצרפתי באזור הסהרה.

הצבא הצרפתי ממשיך גם היום בפעולות נגד קיצונים מוסלמים במאלי. אירוע החטיפה במתקן הגז באלג'יריה בו נהרגו לפחות 38 בני ערובה, לא הביא לעצירת המהלך הצבאי, מדגישים בפריז. האיש שמוגדר כמנהיג ארגוני הטרור בסהרה - מוכתאר בלמוכתאר - נחשב היום למנהיג האיסלאמי המסוכן ביותר ואחת הדמויות הבולטות באל-קעידה.

פושע וג'יהאדיסט

איום לצרפתים: אל תאבדו את הראש (חדשות 2)

"יש הרבה מאוד דיונים שמתרכזים בשאלה האם בלמוכתאר הוא פושע או ג'יהאדיסט, אבל השאלה הזו לא נכונה, האיש הזה הוא שניהם יחד", אומר פרופסור סטפאן טאנקל, מומחה לחברה האיסלאמית שמתרכז בפני החברה הזו אחרי מתקפת הטרור על מגדלי התאומים והפנטגון ב-2001.

מתוך הבלוגים של אל-קעידה (חדשות 2)

על פי סוכנות רויטרס, ארגוני מודיעין עולמיים מתעניינים מאוד בפעילות הארגונים המוסלמים הקיצוניים באלג'יריה. על פי המידע שבידיהם, הפעילות של ארגון אל-קעידה בפקיסטן, לשקאר-א-טייבה, שביצע את סדרת הפיגועים במומבאי ב-2008, העביר חלק גדול מהפעילות שלו לאזור מדבר סהרה.

בהכנת הידיעה השתתף גלעד גמליאלי