אכזבה: נכשל ניסוי הטיל לחלל

השיגור אמנם היה מוצלח, אבל משגר הרקטה ספייס איקס לא נחת בהצלחה על המטרה שהוצבה לו באוקיינוס האטלנטי. מדובר בניסוי ראשון בלבד בסדרת ניסויים שמטרתם - צמצום העלויות בשיגור מטענים לחלל. כך נראה השיגור

הציפייה הייתה גדולה, אך פריצת הדרך לא הושגה בינתיים בניסוי שיגור הרקטה ספייס איקס, שנועדה לצמצם עלויות בשליחת מטענים לחלל. משגר הרקטה ספייס איקס לא נחת בהצלחה על המטרה שהוצבה לו באוקיינוס האטלנטי, זאת למרות שאתמול היא שוגרה בהצלחה לתחנת החלל הבינלאומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הרקטה הלא מאוישת נחתה במקום שהגדרנו לה, אבל בעוצמה חזקה מדי מה שגרם לשבירתה והתרסקותה במים", צייץ בחשבון הטוויטר שלו אלון מאסק, המייסד והמנכ"ל של ספייס איקס, שהביע תקווה שבעתיד הניסוי יצלח. מדובר בניסוי ראשון בלבד מתוך סדרה של ניסויים.

ניסוי ראשון מתוך סדרת ניסויים (רויטרס)

המטרה של החברה היא צמצום עלויות בשיגורי מטענים לחלל, כשבניסוי הנוכחי היעד היה להנחית את המשגר על משטח צף באוקיינוס האטלנטי כ -200 מייל (322 קילומטר) מג'קסונוויל, פלורידה.

ספינה הוצבה ליד המשטח בניסיון לצלם את הנחיתה, אך בשל הערפל והחושך היא לא נקלטה במצלמות. מהנדסי החברה ינסו להבין מה השתבש על ידי לימוד הנתונים שנמסרו במהלך הנחיתה, כמו גם חלקים של הרקטה עצמה.

"חלק מציוד התמיכה על הסיפון יצטרך להיות מוחלף", הוסיף מאסק, שלפני ההשקה הבהיר שהסיכויים שהנחיתה תצלח עומדים על 50%.

כך זה נראה באוויר (רויטרס)

ספייס איקס היא אחת משתי חברות שנשכרו על ידי נאס"א להטיס מטען לתחנת החלל. החברה השנייה, Orbital Sciences, נדחקה לשוליים בחודש אוקטובר בשנה שעברה, לאחר שהרקטה שלהם התפוצצה דקות לאחר המראה.