שערוריית הפלייבק: אריתה פרנקלין וג'ניפר לופז תומכות בביונסה

כשביונסה נכנסה לאולפן והקליטה מראש את ההמנון האמריקני שהושמע בטקס ההשבעה של ברק אובמה, היא לא ציפתה למהומה הגדולה שפרצה. אחרי הביקורת הקשה, הכוכבת יכולה להתנחם בתמיכה שהביעו בה שתי הזמרות הידועות

ארצות הברית לא נרגעת משערוריית הפלייבק של ביונסה במהלך הופעתה בטקס השבעת הנשיא אובמה השבוע. בניסיון להרגיע את הרוחות, נחלצו לעזרתה של שתי זמרות מפורסמות אחרות - ג'ניפר לופז וארית'ה פרנקלין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרנקלין בת ה-70, שביצעה בעצמה את ההמנון האמריקני בטקס ההשבעה הראשון של ברק אובמה בשנת 2009, אמרה: "כששמעתי את החדשות המרעישות צחקתי כהוגן. מזג האוויר היה קר מאוד באותו היום והטמפרטורות בוושינגטון נעו בין שבע לתשע מעלות. בקור שכזה מומלץ לזמרים רבים שלא לשיר".

גם ג'ניפר לופז, שהתארחה בתכניתו של ג'ון סטיוארט "הדיילי שואו", לא יכלה להתעלם מהנושא המדובר ביותר בארה"ב. "אתה יודע, לפעמים זה קורה", אמרה לופז לסטיוארט על ההחלטה של ביונסה להופיע עם פלייבק מלא. "ישנם אצטדיונים ואולמות מסויימים שבהם מעדיפים להקליט את הזמרים מראש, כדי להימנע מתקלות סאונד כמו הד".

ההופעה הבאה של ביונסה: מחצית הסופרבול

גורם נוסף הזכיר שאפילו זמר האופרה המנוח לוצ'יאנו פבארוטי השתמש בפלייבק מלא בהופעתו האחרונה שנערכה בטקס הפתיחה של אולימפיאדת החורף בטורינו בשנת 2006. "גם משום שהיה קר שם במיוחד, וגם בגלל מחלת הסרטן שבה לקה, הוחלט להקליט את פבארוטי מראש ואף להוריד את השיר שביצע בחצי טון", סיפר המנצח ליאון מגיארה.

בעוד כשבוע וחצי, בשלושה בפברואר, תהיה לביונסה הזדמנות לתקן את הרושם. הזמרת צפויה לככב במופע המחצית של הסופרבול ה-47, ובעקבות המהומה שהתעוררה השבוע בטקס ההשבעה אפשר רק לנחש שהפעם היא כבר תשיר על הבמה באמת.