קוריאה הצפונית: "ניסוי הטילים יכוון כלפי ארה"ב"

יממה לאחר הודעת מועצת הביטחון של האו"ם, שלפיה יוטלו סנקציות על המדינה הקומוניסטית בשל שיגור טיל לטווח של כ-1,000 קילומטרים, הכריזה האחרונה על ניסוי גרעיני שלישי שתערוך בקרוב ו"יכוון כלפי ארצות הברית"

"נכוון הטילים כלפי ארה"ב". קים ג'ונג און (רויטרס)

התגרות נוספת מצידה של פיונגיאנג? סוכנות הידיעות רויטרס ציטטה הלילה הודעה מטעם ועדת ההגנה הלאומית של קוריאה הצפונית, שבה נכתב כי הניסוי הגרעיני השלישי שייערך בקרוב יכלול שיגור טילים ארוכי טווח, ש"יהיו מכוונים לארצות הברית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"איננו מסתירים את העובדה שהטילים ארוכי הטווח, הלוויינים והניסוי הגרעיני יהיו מכוונים כולם נגד ארצות הברית", נכתב בהודעה של הגוף הביטחוני הבכיר של פיונגיאנג .

ההתגרות מצד קוריאה הצפונית מגיעה יממה לאחר שמועצת הביטחון של האו"ם החליטה להטיל עיצומים על המדינה הקומוניסטית, בעקבות שיגור טיל המגיע למרחק של כ-1,000 קילומטרים.

"החלטת מועצת הביטחון, מגובה בארצות הברית, הביאה לעוינות מסוכנת ביותר כלפינו", הבהירה ועדת ההגנה הלאומית של קוריאה הצפונית בהודעתה.

מנגד, הביעה השכנה קוריאה הדרומית חשש מפני הצהרת הכוונות של פיוניאנג. "אנו דורשים מקוריאה הצפונית לוותר על פעולות פרובוקטיביות שכאלו", אמר דובר משרד החוץ בסיאול.