מצוד בצרפת אחר המחבלת השותפה לפיגוע במרכול הכשר

כוחות הביטחון בצרפת פתחו במצוד נרחב אחר חייאת בומדיאין, בת זוגו של המחבל במרכול הכשר, שעל פי החשד הייתה שותפה לפיגוע. בתמונות מ-2010 היא נראית עם רעלה ונשק. במקביל, נבדק חשד שהיו מעורבים נוספים בשני הפיגועים. צפו בתיעוד חדש מהפריצה למרכול

המשטרה בצרפת פתחה במצוד נרחב אחר חייאת בומדיאין (26), בת זוגו של אמדי קוליבאלי, המחבל שחוסל במרכול הכשר - ורצח ארבעה בני אדם לפני כניסת השבת אתמול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח אתמול, היא הייתה איתו במקום אך הצליחה להימלט. בתקשורת בצרפת דווח כי היא הייתה השותפה שלו לפיגוע, ואולי חמקה מהשוטרים בעת שבני הערובה שוחררו.

העיתון הצרפתי "לה מונד" פרסם תמונות שלה לכאורה משנת 2010, שם היא נראית עם רעלה ומחזיקה נשק. בתמונה אחרת היא נראית יחד עם המחבל קוליבאלי.

מצוד נרחב אחריה

בני הזוג נישאו בטקס דתי אך לא נישאו על פי החוק הצרפתי שדורש נישואים אזרחיים. הוא היה חבר בקבוצת ג'יהאדיסטית שקרא לפיגועים בצרפת ובמדינות אחרות המשתתפות בתקיפות נגד לוחמי דאע"ש בעירק ובסוריה.

בצרפת גובר החשש כי בתקופה הקרובה יתרחשו עוד מעשי טרור ולכן האבטחה תוגברה. במקביל, כוחות הביטחון הצרפתים עורכים מצוד אחרי מעורבים נוספים בשני הפיגועים בשבועון הצרפתי "שארלי הבדו" ובמרכול הכשר.

הייתה באירוע ונמלטה?

בני הזוג יחד

הפיגוע: בהשראת אל-קעידה

ברשת BFM הצרפתית דיווחו אמש כי הצליחו ליצור קשר טלפוני עם החוטף מהמרכול, שאמר כי הוא פועל בתיאום עם שני המחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני במערכת העיתון "שארלי הבדו". עוד טען המחבל בשיחה כי הפיגוע בוצע בהשראת אל-קעידה וכי הוא מומן בידי תומכי אנוואר אל-אוולקי בתימן.

שחרור בני הערובה

נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, נשא אמש נאום לאומה בעקבות גל הפיגועים בארצו. הולנד טען כי הפיגוע במרכול, בו נהרגו ארבעה בני ערובה, הוא "אקט אנטישמי" ומסר את תנחומיו לקהילה היהודית. הולנד קרא לצרפתים להישאר עירניים וזהירים והדגיש כי האיום עדיין לא הוסר.

בקהילה היהודית בצרפת ובפריז בפרט האווירה קשה במיוחד. בתי הכנסת סגורים לראשונה מאז מלחמת העולם השנייה, והרדיו היהודי עובד באופן נדיר גם בשבת.