המחבלים פעלו בשם דאע"ש ואל-קאעידה

שלושת המחבלים שהטילו אימה על אזור פריז בימים האחרונים שוחחו מספר שעות לפני שחוסלו על ידי כוחות הביטחון הצרפתי עם תחנת טלוויזיה מקומית. לטענתם הם פעלו במשותף, אולם בעוד רוצחי העיתונאים אמרו כי הם פעלו בשליחות אל-קאעידה המחבל מהמרכול אמר "אני מדאע"ש"

תחנת הטלוויזיה BFM הצרפתית פרסמה אתמול (שישי) הקלטות של שיחות שניהלה הרשת עם המחבלים במהלך היום. על פי הדיווח ההקלטות נערכו הבוקר בסביבות השעה 10 ובהם מספרים המחבלים את הסיבות שגרמו להם לצאת למסע הרצחני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהקלטה הראשונה נשמע שריף קואשי מספר שארגון אל- קאעידה בתימן שלח אותו לבצע את הפיגוע שלשום במערכת העיתון "שארלי הבדו" בו נרצחו 12 בני אדם. קואשי שהתאמן בבסיס אל- קאעידה בתימן סיפר לרשת הטלוויזיה כי אנוואר אל-אוולקי, מנהיג הארגון בתימן שחוסל ב-2011, מימן את הפיגוע. כרגע לא ברור עד כמה המידע שסיפק קואשי אמין שכן אל-אוולקי נהרג לפני שלוש שנים.

אח״כ נשמע מאדי קוליבאלי, הרוצח שהתבצר במרכול "היפר כשר" ורצח ארבעה בני ערובה, כי היה מתואם עם האחים קואשי ושהוא עצמו משתייך לארגון דאע"ש. קוליבאלי שהיה חמוש בשני רובי קלצ'ניקוב ומצויד באפוד מגן התבצר במשך שעות במרכול עם בני הערובה. הוא הורה להניח לאחים קואשי שביצעו את הפיגוע במערכת העיתון שהתבצרו עם בת ערובה מצפון לפריז.