נשיא צרפת בנאום לאומה: "הפיגוע - מתקפה אנטישמית"

שעות לאחר מתקפת הטרור הקטלנית הנוספת שחוותה מדינתו - הפעם במרכול כשר בפריז בו נרצחו 4 בני אדם, נאם הנשיא הצרפתי פרנסואה הולנד - והגדיר את הפיגוע מתקפה אנטישמית: "לא ניכנע לטרוריסטים הקיצוניים"

@001@"הפיגוע במרכול היה מתקפה אנטישמית, לא ניכנע לטרוריסטים": כך הצהיר הערב (שישי), נשיא צרפת פרנסואה הולנד, בנאום מיוחד שנשא לאומה בעקבות גל הטרור הפוקד את המדינה בימים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הפיגוע במרכול היה מתקפה אנטישמית", הבהיר הולנד בנאום מיוחד שנשא לאומה הצרפתית. "האירוע הזה לא מכתים את דת האסלאם כולה, מדובר בקיצונים שפעלו על דעת עצמם", הוסיף. "העם הצרפתי חזק, אבל עליכם לדעת שהאיום עדיין לא הוסר - ועלינו לפקוח עיניים ולנקוט במשנה זהירות", אמר. הולנד הודה למשטרה ולכוחות הביטחון שהביאו לסיומו של האירוע, ושלח את תנחומיו למשפחות הקורבנות.

מוקדם יותר, שוחח הולנד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהציע לו את כל הסיוע שיידרש. "על הקהילה הבינלאומית להתאחד ולנקוט בפעולה אחת נגד הקיצונים האיסלאמיים ואלו שתומכים בפעולותיהם".

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, גינה אף הוא בחריפות את הפיגוע בפריז ואמר: "אני רוצה שאזרחי צרפת יידעו שארצות הברית של אמריקה תומכת בכם היום ותמיד תעמוד לצדכם. העולם ראה מה יש לטרור להציע ברחובות פריז - רק שנאה וסבל של בני אדם. אנו נמשיך להיאבק למען החירות והתקווה, זה מה שהעיר פריז מייצגת עבור העולם כולו".