ההשבעה של אובמה, התשואות של ביונסה

רבים חיכו לשמוע את נאום ההשבעה השני של נשיא ארצות הברית ברק אובמה, שאכן התייחס ללא מעט סוגיות על סדר היום, והתייחס גם לנושאים שנויים במחלוקת כמו האתגרים הכלכליים, ההגירה ואפילו הצורך לקבל את הקהילה הגאה. אבל נדמה שהתשואות הרמות ביותר נשמעו דווקא אחרי הנאום לכבודה של הזמרת ביונסה ששרה את ההמנון

טקס ההשבעה החגיגי של הנשיא ברק אובמה לכהונה שנייה התאפיין ברשמיות רבה אבל גם בביצועים מוזיקליים עוצמתיים. מעבר לנגינת התזמורת המסורתית העניקו גם ג'יימס טיילור, קלי קלארקסון וביונסה נוואלס את הפרשנויות שלהם לשירים האמריקנים המוכרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמה מהזמרים הגדולים, הוותיקים והעדכניים הגיעו לטקס ההשבעה הפומבי השני של הנשיא אובמה ושל סגנו. ג'יימס טיילור שר את אמריקה המופלאה וקלי קלארקסון את ארצי, וביונסה ששרה יחד עם תזמורת המארינס (The Star-Spangled Banner).

ביונסה כבר שרה בעבר לזוג הנשיאותי, במהלך נשף ההשבעה הראשונה ב2009. טיילור, כוכב קנטרי, פולק ורוק מלפני שלושה עשורים, הופיע במהלך קמפיין הבחירות של הנשיא.

כשהטקס הסתיים, כתב BBC מגבעת הקפיטול אמר את מה שרבים הרגישו - לא היה ספק מי קיבל את מחיאות הכפיים הרמות ביותר. "גם כשהנשיא דיבר על אתגרי ההיסטוריה, הוא לא שמע תשואות כמו אלו ששמעה ביונסה", סיכם.