אירופה סוערת: שיבושים בטיסות וברכבות

השלג לא פוסק, הכבישים מכוסים קרח וטיסות רבות בוטלו - ברחבי אירופה סובלים בימים האחרונים מתנאי מזג האוויר הקשים. בבריטניה העריכו כי הנזקים מגיעים לכ-500 מיליון שטרלינג ביום, ובאזורים רבים אין חשמל. הסופה צפויה להימשך

גולשים ליד האייפל (רויטרס)

הסערה באירופה נמשכת - מאות טיסות בוטלו מאז אתמול. השלג הכבד שיורד בבריטניה הביא לביטול כחמישית מהטיסות המתוכננות בנמל התעופה הית'רו בלונדון וגם מאיים על תנועת הרכבות. גם במדינות אחרות כמו

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשרד התחבורה הבריטי הזהירו את הנהגים מתנאי הדרך הקשים, זאת לאחר שאדם אחד נהרג אתמול בתאונת דרכים בשל גושי קרח שהיו על הכביש. גם רשות הרכבות בבריטניה הודיעה על עיכובים ועל שירות מצומצם בקווים שבין לונדון, ברמינגהאם, מנצ'סטר וליברפול.

בריטים בקרח (רויטרס)

בכיר בחברת ביטוח במדינה העריך שנזקי מזג האוויר יעלו לבריטים כ-500 מיליון לירות שטרלינג בכל יום. "הכבישים ראשיים מתמודדים היטב עם השלג עד כה, אך נהגים רבים לא יכולים לרדת לרחובות שלהם ולנהוג בשל התנאים הקשים", אמרו במשרד התחבורה של בריטניה.

גם מדינות אחרות באירופה סובלות ממזג האוויר הסוער. בצרפת בוטלו כ-40 אחוזים מהטיסות שהיו אמורות לצאת או להגיע לבירה פריז, ובאזורים רבים ביבשת אין חשמל. בשדה התעופה של פרנקפורט שבגרמניה בוטלו 294 טיסות ונוסעים רבים נאלצו להישאר בטרמינל. על פי התחזית, סופת השלגים צפויה להימשך גם היום, כך שההערכה היא שהשיבושים הגדולים בנמלי התעופה ברחבי היבשת יימשכו ואף ייגברו.