ארה"ב: בן 15 נעצר בחשד שרצח חמישה בני אדם

שוב מקרה רצח מזעזע שמדגים את הבעייתיות של חוקי הנשק המקלים בארה"ב. נער נעצר בחשד שירה למוות בשני מבוגרים ושלושה ילדים בבית בעיר אלבקרקי במדינת ניו מקסיקו. במשטרה מעריכים כי הרוצח הצעיר השתמש בכמה כלי נשק

טבח נוסף בארה"ב. ארכיון (רויטרס)

אימה אמריקנית: נער בן 15 חשוד כי רצח ביריות חמישה בני אדם, שלושה מהם ילדים, בעיר אלבקרקי במדינת ניו מקסיקו. במשטרה מעריכים כי הרוצח הצעיר השתמש בכמה כלי נשק במסע הרצח שלו, בהם רובה סער אוטומטי שנמצא בקרבת מקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת


דובר משרד השריף של מחוז ברנליו, ארון וויליאמסון, סיפר לכלי התקשורת על מראות הזוועה שראו השוטרים בבית בפאתי העיר, ועדכן שעל גופותיהם של כל חמשת הנרצחים נמצאו סימני ירייה רבים. היורה נעצר והועבר לחקירת המשטרה, שסירבה לפי שעה לחשוף אם ישנו קשר משפחתי בין הנרצחים, או בינם לבין הנער החשוד.

"הקונגרס צפוי לאשר הגבלות על רכישת כלי נשק"

הטבח בבית הספר בקונטיקט. ארכיון (AP)

שעות ספורות קודם לכן, סמוך להשבעתו של הנשיא ברק אובמה לכהונה שנייה, העריך אחד מיועצי הנשיא כי הקונגרס נכון לבצע תיקונים בחוקי אחזקת הנשק. היועץ דייויד פלוף אמר כי לדעתו, אובמה יצליח להשיג 60 חתימות של סנאטורים שיתמכו בהגבלות החדשות על רכישת נשק, הכוללות בדיקות רקע מקיפות לכל רוכש נשק והורדת כלי נשק בעלי אופי צבאי מהמדפים.

חודש בלבד עבר מאז שאמריקה הזדעזעה מהטבח בבית הספר היסודי בניוטאון קונטיקט, אז רצח אדם לנזה בן ה-27, 26 בני אדם, 20 מהם ילדים מתחת לגיל 10. הרצח ההמוני העלה שוב לסדר היום בארה"ב את סוגיית הפיקוח על מכירת כלי הנשק, נוכח הקלות הבלתי נסבלת בהשגתם.