צפו: רגעי ההשתלטות הדרמטיים על המרכול בפריז

בשעות הצהריים נכנסו שני מחבלים חמושים למעדנייה הכשרה "היפר כשר" בפריז, איימו על הקונים - והחזיקו בהם כבני ערובה במשך שעות. בסרטון חדש מהזירה נראים הרגעים הדרמטיים של השתלטות כוחות המשטרה על המרכול, בהם נשמעים פיצוצים עזים ובני ערובה נראים נמלטים ומשתטחים על הקרקע

שיירת שוטרים חמושים נעה לעבר פתח המרכול בו נצורים בני הערובה, קולות ירי ופיצוצים, חטופים נמלטים מאימת המחבל: בסרטון ששידרה רשת הטלוויזיה הצרפתית FRANCE 2, נראים כוחות הביטחון פורצים לפתח המעדנייה הכשרה בפריז, בה הוחזקו בני הערובה בידי מחבל חמוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נראית שיירת השוטרים החמושים מתקדמת לעבר פתח בית העסק, ואז נשמעים חילופי האש בין השוטרים לבין המחבל, שנורה ונהרג כעבור זמן קצר. במקביל, נצפו מספר בני ערובה נמלטים על נפשם מתוך המעדנייה - הישר לזרועות השוטרים. בסרטון ניתן להבחין גם בכוחות ההצלה שמבצעים החייאה באחד מבני הערובה שנפגע מהירי במרכול.

פיצוץ בזמן ההשתלטות על המעדנייה (AP)


בתוך כך, דיווחו מספר כלי תקשורת בצרפת כיצד התנהל מבצע החילוץ הדרמטי: כוחות הביטחון האזינו תחילה למכשיר הטלפון הסלולרי של המחבל, מאדי קוליבאלי, ואף הצליחו להתחבר למצלמות האבטחה המותקנות בתוך בית העסק - ולצפות במתרחש בזמן אמת.

כאשר הבחינו השוטרים כי קוליבאלי החל להתפלל - כך על פי אחד הדיווחים - הם פרצו לתוך העסק, ירו והרגו אותו. עוד דווח כי בת זוגו של המחבל, חייאת בומדיין בת ה-26, נמלטה מהזירה בעת ההשתלטות - ואף ייתכן שהיה בזירה חוטף נוסף שנמלט.

"השוטרים פרצו למרכול בזמן שהמחבל התפלל"

ברשת BFM הצרפתית דיווחו כי הצליחו ליצור קשר טלפוני עם החוטף מהמרכול, שאמר כי הוא פועל בתיאום עם שני המחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני במערכת העיתון "שארלי הבדו". עוד טען המחבל בשיחה כי הפיגוע בוצע בהשראת אל-קעידה וכי הוא מומן בידי תומכי אנוואר אל-אוולקי בתימן.

בני הערובה נמלטו בזמן ההשתלטות (AP)

נשיא צרפת, פרנסואה הולנד, נשא היום נאום לאומה בעקבות גל הפיגועים בארצו. הולנד טען כי הפיגוע במרכול, בו נהרגו ארבעה בני ערובה, הוא "אקט אנטישמי" ומסר את תנחומיו לקהילה היהודית. הולנד קרא לצרפתים להישאר עירניים וזהירים והדגיש כי האיום עדיין לא הוסר.

4 בני ערובה נרצחו במעדנייה הכשרה

באירוע הטרור בפריז נרצחו 4 מהלקוחות של המעדנייה, ובנוסף ארבעה בני אדם נפצעו ומצבם מוגדר קשה מאוד. בין בני הערובה היו גם אישה עם תינוק בן 11 חודשים - שרה ובנה נוח, ומצבם לא ברור.

ילדים מפונים מאזור הפיגוע, היום (רויטרס)

כעבור שעות בהן התבצר מחבל חמוש עם בני הערובה בתוך מעדנייה כשרה בבירה הצרפתית, פשטו כוחות הביטחון על המרכול - ואז ירו והרגו אותו. המשטרה השליכה רימונים לעבר המקום, נשמעו פיצוצים - ואז כוחות פרצו מהדלת האחורית של בית העסק, על מנת לשחרר את החטופים ולהפתיע את המחבלים.

המחבל היה חמוש בשני רובי קלצ'ניקוב ומצויד באפוד מגן. הוא הורה להניח לשני המחבלים שביצעו את הפיגוע במערכת העיתון שהתבצרו עם בת ערובה מצפון לפריז. קוליבאלי הזהיר כי יירה בבני הערובה אם יסתערו על האחים בבית הדפוס. מספר קונים ועובדים ככל הנראה התחבאו במרתף העסק והחוטף לא ידע על קיומם.