דיווח: 4 בני ערובה נהרגו בפיגוע במרכול בפריז; המחבל חוסל

כעבור שעות ארוכות, הסתיים אירוע ההשתלטות של חמוש על מעדנייה כשרה בפריז - והתוצאה טרגית: מקור משטרתי מסר לסוכנות הידיעות רויטרס כי 4 בני ערובה נהרגו בפיגוע. המחבל חוסל לאחר שהמשטרה השליכה רימונים ופרצה למקום

4 בני ערובה נהרגו בפיגוע ההשתלטות על המעדנייה הכשרה בפריז:  ככל הנראה ישנם גם ארבעה פצועים במצב קשה מאוד. בין בני הערובה היו גם אישה עם תינוק בן 11 חודשים - שרה ובנה נוח, מצבם לא ברור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כעבור שעות בהן התבצר מחבל חמוש עם חמישה בני ערובה בתוך מעדנייה כשרה בבירה הצרפתית, פשטו כוחות הביטחון על המרכול - ואז ירו והרגו אותו. המשטרה השליכה רימונים לעבר המקום, נשמעו פיצוצים - ואז כוחות פרצו מהדלת האחורית של בית העסק, על מנת לשחרר את החטופים ולהפתיע את המחבלים. על פי הדיווחים, עשרה בני ערובה הצליחו לברוח מהמרכול.  

בכיר במשטרה הצרפתית טוען כי המחבלת הנוספת שמעורבת באירוע, חייאת בומדיין בת זוגו של המחבל קוליבאלי שנהרג, ברחה בזמן ההשתלטות על המקום.  

העסק בו מתבצר החשוד

המחבל ממוצא אפריקאי ששמו אמדי קוליבאלי, היה חמוש בשני רובי קלצ'ניקוב ומצויד באפוד מגן. הוא הורה להניח לשני המחבלים שביצעו את הפיגוע במערכת העיתון שהתבצרו עם בת ערובה מצפון לפריז. קוליבאלי הזהיר כי יירה בבני הערובה אם יסתערו על האחים בבית הדפוס. מספר קונים ועובדים ככל הנראה התחבאו במרתף העסק והחוטף לא ידע על קיומם.

כל העסקים היהודיים באזור נסגרו; תפילות יום השישי לא יתקיימו  

המשטרה הצרפתית ביקשה מכל העסקים היהודיים באזור מארה לסגור את שעריהם, מחשש לפגיעה נוספת, והאבטחה באזורים יהודים תוגברה. לראשונה מאז מלחמת העולם השנייה לא תתקיים תפילת יום שישי בבית הכנסת הגדול בעיר: המשטרה הורתה למתפללים לא להגיע למתחם.

פינוי ילדים מבתי ספר סמוכים

גם בלונדון נערכים לפיגועים נגד אתרים יהודיים: המשטרה המקומית הודיעה לחברת האבטחה שעובדת עם הקהילה היהודית בעיר להגביר את כח אדם לאבטחת מוסדות יהודים, בנוסף המשטרה שולחת לכל בתי הכנסת היהודים שוטרים לאבטח.

הולנד בהערכת מצב דחופה (הטוויטר הרשמי של ארמון האליזה)

בשעות אחר הצהריים דווח על חשש לאירוע ירי נוסף סמוך למגדל אייפל, ואזרחים פונו מהטרוקדרו הסמוך - אך ככל הנראה מדובר בהתרעת שווא.

כוחות משטרה רבים נערכים באזור (france24)

בהכנת הידיעה השתתפו אלעד שמחיוף, עמית ולדמן, ערד ניר, ניר דבורי וליאור פרידמן.